Dalius Naujokaitis-Naujo rengia vienos dienos festivalį „NoJo FEST“

Kas bent kartą ant scenos matė džiazo būgnininko ir kompozitoriaus Daliaus Naujokaičio-Naujo pasirodymą, tas žino, kad aistringas muzikantas nustebina kiekvieną kartą. Stebinti jis pasiruošęs ir spalio 11 dieną – gyvos muzikos klube „Tamsta“ vyks D. Naujokaičio inicijuotas vienos dienos festivalis „NoJo FEST“.

Niujorke beveik 3 dešimtmečius gyvenantis perkusininkas, Jono Meko bendražygis Dalius Naujokaitis-Naujo neeilinio muzikanto reputaciją užsitarnavo ne tik už Atlanto, bet ir Lietuvoje, kurioje yra dažnas svečias. Ekspresyvūs D. Naujokaičio pasirodymai virsta performansais, kuriuose Dalius retai būna vienas. Dažniausiai jis – apsuptas bendraminčių muzikantų, kurie kaip magnetas pritraukia ir į save panašius, muzikiniams eksperimentams nusiteikusius klausytojus. Apibūdindamas savo kūrybinę veiklą, D. Naujokaitis paslaptingai sako, kad muzika neturi nieko bendra su muzika.

„Muzika yra draugystė. Jonas Mekas taip dainuodavo. Viskas turi savo garsą, kiekviena plunksnelė, vėjas ir skruzdėlė, iš to ir konstruojame savo kūrinius“, – sako muzikantas, „NoJo FEST“ iniciatorius.

Jeigu muzika yra draugystė, nelieka kitos išeities, kaip tik formuoti draugų orkestrą ir visus juos pakviesti ant pakylos. Festivalio metu ant kompaktiškos „Tamstos“ scenos sutilps daugiau nei 20 žmonių kolektyvas „NoJo Airlines Orchestra“ – visą muzikinių instrumentų spektrą valdantis profesionalų kolektyvas, kuriam neįveikiamos užduoties ant scenos nėra. Orkestro sudėtyje – įvairiuose muzikiniuose projektuose nuolatos pasirodantys, publikai pažįstami ir iššūkius drąsiai priimantys Lietuvos muzikantai. Ant scenos jiems diriguos amerikiečių saksofonistas, D. Naujokaičio bičiulis Jonathonas Haffneris.

„Tiek Niujorke, tiek ir Vilniuje groju su draugais ir pažįstamais – žmonėmis, kurie turi charakterį ir savo muzikinį veidą, taigi ir festivalio programa sudaryta tuo pačiu principu. Grosime savo kurtas kompozicijas, bus daug dirigavimo, įtrauksime publiką ir išnaudosime dėkingas „Tamstos“ klubo erdves. Tai bus šventė muzikantams, draugams ir vilniečiams“, – sako vienos dienos festivalio sumanytojas, perkusininkas D. Naujokaitis-Naujo.

„NoJo Airlines Orchestra“ pasirodymas bus kulminacinis vienos dienos festivalio momentas, o prieš tai susirinkusieji į „Tamstos“ klubą galės išgirsti dar du kolektyvus su perkusininku Daliumi Naujokaičiu priešaky. Ant scenos lips būgnininkai Adas Gecevičius ir Tuomas J. Räsänen, gitaristai Paulius Vaškas ir Pranas Kentra, bosistas Aurelijus Užameckis ir kiti muzikantai, kuriems muzika yra netikėtų ir nesuvaržytų eksperimentų aikštelė.

Kad festivalio „NoJo FEST“ metu suburtos grupės, sugroti kūriniai ir sukurta atmosfera neliktų tik vienadieniu džiaugsmu, gyvos muzikos klubas „Tamsta“ planuoja įrašyti festivalio vakaro programą.

„Daliaus pasirodymai originalūs ir nepakartojami, jis – žmogus, keičiantis erdvę. Mums šis festivalis – istorinis įvykis, seniai svajojome, kad ant „Tamstos“ klubo scenos pasirodytų „NoJo Airlines orchestra“. Šį performansą tarp muzikantų ir žiūrovų, kai pati erdvė taps instrumentu, užfiksuosime ir išleisime vinilinės plokštelės pavidalu“, – spalio 11 dienos planais dalijasi gyvos muzikos klubo „Tamsta“ meno vadovas, muzikantas Aurimas Rimeikis.

Daugiau informacijos: www.tamstaclub.lt