Naujas akustinės psichodelikos kūrėjo Algio Fediajevo albumas ir jo pristatymo koncertai

Puiki žinia neįprastos ir originalios muzikos klausytojams – spalio 25 d. vinilinių plokštelių, CD ir virtualiu (Spotify, Bandcamp) formatais pasirodo naujas Algio Fediajevo, dainų kūrėjo ir atlikėjo, originalaus gitaristo albumas, pavadintas „Po trejų metų“. Savo muziką akustine psichodelika vadinantis muzikantas išleidžia jau ketvirtąjį albumą ir tai yra antrasis iš eilės jo darbas, kurį galime rasti ir vinilo formate.

Albumas įrašytas Anglijoje, Hadleigh mieste. Įrašė, miksavo, masterį atliko bei šiek tiek klavišiniais prisidėjo Mark Elliott. Fleita įraše grojo Emma Reed. A. Fediajevas grojo akustine gitara, dainavo, atliko „lap steel“ gitaros, lūpinės armonikėlės, dūdelės, perkusijos partijas. Albumo viršelis – Algio sesers Julijos Fediajevaitės darbas. Atlikėjo manymu, ji puikiai pagavo muzikos esmę ir perteikė muzikos gyvumą įvairiapusiškumą.

Albumas Spotify platformoje https://open.spotify.com/album/628J2lFQSVoIzGDgCa7DdV?si=rDL-vMuCSb6LQmZKt4kLzw

Bandcamp https://resonatingwoodrecordings.bandcamp.com/album/po-trej-met

„Po trejų metų“, viena vertus, yra ankstesnių Algio Fediajevo muzikinių ieškojimų tęsinys. Čia taip pat daug dėmesio skiriama akustinės gitaros variacijoms tarp itin skirtingų skambesių ir nuotaikų, tarp ramybės ir iškrovos. Jis, kaip ir ankstesni, persmelktas psichodelinės dvasios ir skambesio. Kita vertus, čia dar daugiau melancholijos, dar ryškesni kontrastai, dar daugiau atvirumo ir laisvo melodijos bei teksto liejimosi. Viskas skamba užtikrinčiau ir tvirčiau. Atsiranda ir naujų instrumentų – pirmąsyk Algio kūryboje suskamba „lap steel gitara“, perkusija. Albumo pavadinimas – „Po trejų metų“ – viena vertus, gali atrodyti itin proziškas (juk ankstesnio albumo „Pėdsakų lede nepalikus“ išleidimą ir naujojo įrašus skiria treji metai), kita vertus, jame slypi nemenkas krūvis: treji metai tiek globaliai, tiek asmeniškai albumo autoriui buvo itin intensyvus, neįprastas, dramatiškas ir transformacijų kupinas laikotarpis.

Albumas bus pristatytas koncertuose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje. Lietuvoje Algį galima išgirsti šiose vietose: spalio 27 d. – Vilniuje (20.00, „Ideas Block-Kompresorinė“), lapkričio 3 d. – Utenoje (19.00, „Pokšt“ erdvė), lapkričio 4 d. – Anykščiuose (18.00, Anykščių menų inkubatoriuje), lapkričio 15 d. – Kaune (20.00, Hogas pub), lapkričio 16 d. – Žiežmariuose (19.00, Atvira jaunimo erdvė „Taškas“), lapkričio 17 d. – Klaipėdoje (17.30, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje)

Vinilines plokšteles ir CD galima įsigyti tiesiai iš Algio Fediajevo, per Bandcamp puslapį, taip pat pagrindinėse muzikos įrašų parduotuvėse Vilniuje ir Kaune.