Festivalis „Urban Essentials“ – sugrįžta didžiausia šalyje hiphopo šventė

Po dešimties metų pertraukos sugrįžta atsinaujinęs tarptautinis gatvės šokio kultūros festivalis „Urban Essentials“. Jau lapkričio 24-26 d. Lukiškių kalėjime 2.0 kartu su visu pasauliu minėsime hiphopo kultūros 50-metį bei kviesime susitikti švęsti gatvės šokio kultūros įvairiaspalviškumą. Festivalio organizatoriai Vilniaus miesto šokio teatras ir mokykla „Low Air“ skelbia trijų dienų programą ir kitas staigmenas.

Duoklė hiphopui

1973 metų vasarą, 16-metis imigrantas iš Jamaikos Clive Campbell vėliau pasivadinęs Kool Herc slapyvardžiu, pakeitė pop kultūrą visiems laikams. Adresu 1520 Sedgwick Avenue, Kool Herc surengė savo mažosios sesers gimtadienio vakarėlį, kurį pavadino „Back to School Jam“. Sakoma, kad tai ir buvo pimasis hiphopo vakarėlis.

1974 metų rudenį, Kevin Donovan vėliau pasivadinęs Africa Bambaataa, siekdamas mažinti siautėjantį smurtą tarp gaujų, pradėjo jas vienyti. Bambaataa pradėjo į gaujas įtraukti kūrybingiausius grafičių piešėjus ir breiko šokėjus. Taip gimė pirmoji, hiphopo subkultūros bendruomenė „The Universal Zulu Nation“, kurios pagrindinius funkcionavimo principus puikiai atspindėjo šūkis: „Peace, Unity, Love and Having Fun“.

Pasak vieno iš festivalių organizatorių Lauryno Žakevičiaus, dabar yra puiki galimybė prikelti festivalį po dešimties metų pertraukos, kada visame pasaulyje ir švenčiamas hiphopo subkultūros penkiasdešimtmetis. „Norime „Urban Essentials“ dedikuoti būtent šiam šokio stiliui, kuris pastaruoju metu yra stipriai įsitvirtinęs ne tik šokyje, bet ir madoje, vizualiojoje ir populiariojoje kultūroje bei profesionaliajame scenos menų lauke.“ Renginio organizatoriai tikisi, kad sugrįžtantis festivalis taps kasmetine proga visiems gatvės šokio šokėjams ir jo gerbėjams susitikti.

Įvairialypė programa ir garsūs vardai

„Urban Essentials“ sugrįžimo proga, jo organizatoriai žada išties gausią ir įvairialypę programą. Pirmąją festivalio dieną (lapkričio 24 d.) jūsų lauks breiko, hiphopo, funk’o ir house šokio stilių kovos dėl TOP 8, TOP 4 vietų, didžėjų DJ Renegade (D. Britanija), DJ Tomche (Lietuva) ir DJ Lucas Benjamin (Nyderlandai) muzika.

Festivaliui įpusėjus, antrąją dieną (lapkričio 25 d.) susitiks atrankas praėję ir dėl geriausiojo titulo kovojantys šokėjai. Programoje lauks funk’o, house ir hiphopo stilių kovos ketvirtfinalyje ir pusfinalyje ir, žinoma, svarbiausia renginio akimirka – finalas ir geriausiųjų paskelbimai. Šokėjus iš Lietuvos ir kitų šalių vertins ir verdiktus skelbs tarptautinius įvertinimus pelnę, pripažinti šokio meistrai ir vardai: B-Boy Pluto (breikas, Ukraina), Jimmy Yudat (hiphopas, Prancūzija), Kashmir (house, D. Britanija) bei Doma (waacking, Lenkija) bei Andro (all styles, Lietuva) – ilgametis legendinio gatvės šokių renginio „Urban Dance“ organizatorius ir prodiuseris. Nugalėtojams bus skirtas 4000 eurų prizinis fondas ir rėmėjų „Puma“ dovanos.

Trečiąją dieną (lapkričio 26 d.) lauks praktiniai gatvės šokio seminarai, skirti breiko, hiphopo, house ir waackingo šokėjams profesionalams ir visiems beidomintiems skirtingų stilių išraiškos galimybėmis ir ypatybėmis. Juos ves savo šalyje ir tarptautiniu lygiu pripažinti šokėjai. Festivalio uždarymui – ypatingas buvusio „Urban Essentials“ kovų nugalėtojo, choreigrafo ir šokėjo Mariaus Eidrigevičiaus pasirodymas. Unikalioje Lukiškių kalėjimo 2.0 Kupolo erdvėje žiūrovai išvys „Auksiniam scenos kryžiui“ nominuotą gatvės šokiu, vizualiniais sprendimais ir įtraukiančia asmenybės virsmų istorija paremtą monospektaklį „Vyrsmas“.

Atėjo metas susitikti!

Festivalio rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, „Puma“, „Red Bull“, Lietuvos sportinių šokių federacija, Modestas Tursa. Partneriai: viešbutis „ARTIS Centrum Hotels“, šokių studija „What a Jazz“, LSŠF Breiko lyga, „Vilnius 700“. Informaciniai rėmėjai: LRT Plius, UAB „Media Traffic“, „370“, knygynų tinklas „Vaga“. Bilietus platina: bilietai.lt