OPEN SODAS programoje – nauja paroda, meno doktorantūros simpoziumo renginiai ir atviros menininkų studijos

Lapkričio 9 d., ketvirtadienį, nuo 18 val. kultūros kompleksas SODAS 2123 (Vitebsko g. 23, Vilnius) kviečia susitikimams renginyje OPEN SODAS, kurio programoje – parodos, tarptautinio meninių tyrimų simpoziumo „Ne visai karalius, ne visai žuvis“ renginiai ir atviros menininkų studijos.

Atveriama nauja paroda

19 val. kultūros komplekse SODAS 2123 įsikūrusi galerija „Atletika“ atidarys Kaisa Maasik kuruotą grupinę parodą „Trapi pusiausvyra“, kurią lydės ekskursija po ekspoziciją. Parodoje apmąstomas santykis tarp „aš galiu“ ir „aš negaliu“, apie trapumo ir tvirtumo susidūrimą. Būsena, su kuria menininkai susiduria kasdien, tačiau rečiau apie ją kalba.

Kiekvienas iš šioje parodoje dalyvaujančių menininkų vysto savo kūrybinę praktiką pagal jų pačių santykį su medžiaga. Pasirinkta medžiaga tampa kūrėjo ir jo galimybių tęsiniu, o galimybių kova išlieka matoma net ir po to, kai kūrinys atsiduria parodoje. Parodoje pristatomi menininkai: Hedi Jaansoo, Nokukhanya Langa, Anna Mari Liivrand, Emma Luukkala, Mari Männa, Laurynas Skeisgiela ir Mark Soosaar.

Į ekskursiją po parodą 18 val. pakvies ir „Eksperimentų platforma“, kurios ekspozicijoje tyrinėjama erdvės suvokimo svarba, apmąstoma architektūra, kuri neapsiriboja tik statinių formomis. Parodoje pristatomi Ervino Blažio, Magdalenos Beliavskos, Eglės Kliučinskaitės ir Vikos Pranaitytės kūriniai.

Tarptautinio simpoziumo renginiai

OPEN SODAS programoje – ir Vilniaus dailės akademijos bei Lietuvos teatro ir muzikos akademijos doktorantų organizuojamo meninių tyrimų simpoziumo „Ne visai karalius, ne visai žuvis“ renginiai.

Simpoziumas apima vizualaus meno, kino, šokio, architektūros ir dizaino meno sritis. Jo renginiuose įgalinama praktika grįstų meninių tyrimų disciplininė įvairovė. Šiame plačiame lauke susilieja realūs ir fiktyvūs kūrybos bei tyrimų lūkesčiai. OPEN SODO metu dalyvius įsitraukti į simpoziumo renginius kvies garso instaliacijos, pokalbiai su menininkais, performansai „Paveldėti plaukai – Fadwa Bouziane” ir „Vienaragis, seksas ir galia. Mano diskotekoje nėra paskutinės dainos” (Kateřina Olivová).

Menininkai atveria savo studijas

Tradiciškai OPEN SODAS renginių metu studijas atvėrę menininkai dalinsis savo kūryba bei jos užkulisiais. Rašytojos Vaivos Grainytės studijoje vyks privatūs, atsitiktinumu bei abipusiu – autorės ir lankytojo – susitarimu grindžiami poezijos archyvo skaitymai. Vizito mato vienetas – vienas eilėraštis vienam žmogui.

Menininkių Diletos Deikės ir Jelenos Škulis duetas „Rankų darbas“ pakvies tiesiogine prasme prisiliesti prie eilėraščio. Renginio metu bus dygsniuojamas Ukrainos poetės Irynos Starovoyt eilėraštis, parašytas 2023 metų sausio mėnesį. Taip bus pratęsta menininkių iniciatyva, kai 2022 m. pavasarį Rusijos kariuomenei pradėjus plataus masto karo veiksmus Ukrainos teritorijoje Dileta Deikė ir Jelena Škulis pakvietė SODAS 2123 bendruomenę savo rankomis prisiliesti prie karo metu parašyto Ukrainos poetės Halynos Kruk eilėraščio.

Menininkės teigia: „Mūsų ginklas – aštri adata ir tiesos žodis. Mūsų simbolinis veiksmas – poezijos siuvinėjimas – tai bendruomeninė praktika, metodas išgyventi traumą, būdas tiesiog išbūti. Karas neužtildė Ukrainos poetų, o mes matome prasmę įamžinti karo metu parašytą poeziją.“

Į savo studijas taip pat pakvies: Volungė, Anta Marija Antanavičiūtė ir Domas Raibys

Vakare nuo 22 val. bare „Estafetė“ muzikos selekcijomis rūpinsis Benas Trakimas (Hìldå).

Visi OPEN SODAS renginiai – nemokami.
OPEN SODAS renginiai vyks ir studijų durys bus atviros nuo 18 val. iki 21 val.

Renginio programa: https://fb.me/e/4Rdf9Wgl0

OPEN SODAS yra Vilnius 700 jubiliejaus programos dalis.

Kultūros kompleksas SODAS 2123 (Vitebsko g. 21/23, Vilnius) – tai Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) inicijuojama bei kuruojama bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti visuomenei atvira erdvė. Renginį organizuoja SODAS 2123 kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.