Duetas IXOJI savo debiutinį albumą pristatys teatre

Balandžio 24 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje vyks muzikinio dueto „IXOJI” debiutinio albumo „Traxedia” vinilinės plokštelės pristatymo koncertas.

„IXOJI” — tai naujas lietuvių kūrėjų šiuolaikinės muzikos projektas, kurio autoriai – Rakelė Chijenaitė ir Pijus Džiugas Meižis, savo kūryboje jungia eksperimentinės ir klasikinės muzikos įtakas bei patirtis. Duetas „IXOJI” gyvo pasirodymo metu sukurs elektro-akustinę dramą, kurios ritmuose nuguls tragedijos ir jų pasikartojimai, pabaigos vedančios į naujas pradžias, susinaikinimai žadantys išsilaisvinimą bei atsakymų paieškos.

Pijus Džiugas Meižis – eksperimentinės elektro-akustinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas. Elektronikos ir eksperimentinio hiphopo mylėtojams muzikantas puikiai pažįstamas iš ne vienerius metus trukusio bendradarbiavimo su MC Mesijumi ir solo albumų, sukurtų Münpauzn sceniniu vardu. 2020 metais Meižis išleido savo debiutinį albumą – atmosferinės elektronikos rinkinį „Geografinės būsenos”, skirtą įgarsinti susikaupimo ir savęs pažinimo valandas.

Rakelė Chijenaitė – yra profesionali smuikininkė, pradedanti eksperimentinės muzikos kūrėja. Nuo 2018 m. ji yra styginių orkestro „Kremerata Baltica” narė (įkūrėjas ir meno vadovas Gidonas Kremeris). Kaip šio orkestro narė ir kamerinės muzikos atlikėja, ji aktyviai koncertuoja visame pasaulyje svarbiausiuose klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose bei koncertų salėse.

Muzikinis duetas „IXOJI” savo debiutinio albumo pristatymui neatsitiktinai pasirinko koncertams neįprastą lokaciją – Lietuvos nacionalinį dramos teatrą: „Jau kuriant pirmąsias „IXOJI” kompozicijas, kilo daug minčių apie vizualinį būsimų pasirodymų išpildymą bei atmosferą, kuri klausytojams leistų lengviau įsijausti ir giliau panirti į muzikinius stimulus. Pirmasis koncertas įvyko Kirtimų kultūros centre, kur daug dėmesio skyrėme scenografijai – ją mums padėjo sukurti Bartė Liagaitė, su kuria dirbame ir šįkart. Siekiame dar labiau akcentuoti muzikinio siužeto ir dramaturgijos sąjungą, todėl džiaugiamės galėdami pasirodymą kurti būtent Lietuvos Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje“,- pasakoja „IXOJI” nariai Rakelė Chijenaitė ir Pijus Džiugas Meižis.

Duetas „IXOJI” kurdami albumą „Traxedia” leidosi į dar vieną bendradarbystę – šį kartą su Berlyne gyvenančia lietuvių tapytoja Rūtene Merkliopaite, tarptautinėje meno scenoje geriau žinomą kaip Rūtė Merk, kurios tapybos darbai papuošė vinilinę plokštelę: „Labai džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su Rūte Merk, nes jau senai žavimės jos kūryba, o jos tapybos darbai „Taihei” ir „Lucy” itin taikliai iliustruoja albumo mistišką atmosferą ir praplečia mūsų kuriamą garsinį pasakojimą”,- apie albumo viršelio idėja pasakoja R.Chijenaitė ir P. D. Meižis.

Muzikinio projekto „IXOJI” debiutinės plokštelės pristatymo koncertas vyks balandžio 24 dieną, trečiadienį, 20 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje, kur prieš ir po koncerto galima bus įsigyti fizinę „Traxedia” kopiją. Daugiau informacijos ir bilietai į koncertą – Lietuvos nacionalinio dramos teatro internetinėje svetainėje.