„Europavox” Vilniuje: dviejų dienų muzikinė šventė su talentais iš užsienio bei Lietuvos

Muzikos atradimai ir pažintis su naujosios Europos muzikos scenos herojais – gegužės 3-4 dienomis sostinės menų fabrike „LOFTAS” vyks nemokamas muzikos festivalis „Europavox”.

Naujais garsais džiuginantis ir melomanų akiratį praplečiantis renginys šiemet pasiūlys susipažinti su talentais iš septynių Europos šalių. Iki paryčių truksianti muzikos atradimų šventė įsikurs dviejose festivalio scenose.

Jau nuo penktadienio „Europavox” festivalio atlikėjai žais su nusistovėjusiomis žanrų ribomis. Tądien festivalyje pasirodys tarp Jungtinės Karalystė garažinės muzikos, hiphopo ir trepo žanrų bei gilios žodžių žaismės nardanti atlikėja Alo Wala iš Danijos.

Ją jau išgirdo didieji muzikos festivaliai, tokie kaip „Glastonbury”, „Roskilde”, „Dour”, o dabar su šia sparčiai kylančia atlikėja susipažins ir Lietuvos publika.

Tą pačią dieną scenoje bus galima išvysti ir išgirsti aštuoniasdešimtųjų roko ir Itališko pop kokteilį miksuojančius „Ada Oda” (Belgija), milijonus perklausų renkantį indie pop atlikėją Bulgarian Cartrader (Bulgarija) bei trip-hop paryžiečių duetą „UTO” (Prancūzija).

Ne ką kuklesnis ir lietuvių desantas – festivalyje sutiksite pastaraisiais metais užsienio muzikos festivalių ir kitų industrijos atstovų linksniuojamus atikėjus: ekstravagantiškus ir garsius „Plié” bei elektrinės estrados duetą „Superkoloritas”. Taip pat žanrų ir garsų eksperimentuotojus – grupę „Kesdrostubùras”.

Festivalio organizatorius Viktoras Diawara teigia, jog šis festivalis taip pat bus puiki proga paminėti vieną Lietuvai ypatingą sukaktį: gegužės 1 dieną minėsime 20-ąsias Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą metines.

„Kaip dar geriau įprasminti tai, jog esame Europos Sąjungos piliečiai ir galime neribotai džiaugtis jos teikiama laisve, nei dvi dienas mėgaujantis naujausia Europos muzika ir kylančiais žemyno talentais”, – teigia jis.

Šeštadienį festivalyje tęsis malonių muzikinių atradimų kelionė po Europos žemyną. Joje – multiinstrumentalistas ir dainininkas Postman (Ukraina), savo kūryba plečiantis akustinės gitaros, sintezatorių ir elektroninės muzikos kombinacijos ribas.

Tądien taip pat pasirodys tiek klasikinės muzikos sales, tiek elektroninės muzikos klubus užpildantis pianistas ir kompozitorius Mischa Blanos (Rumunija). Užburianti ir įtraukianti erdvė – taip jo kūrybą apibūdina muzikos apžvalgininkai.

Kartu su vardais iš užsienio, šeštadienį ausis kutens ir lietuviška muzika: iš turo po Europą sugrįžę postpanko atstovai „Local Blood”, lengvai psichodeliškas ir giliai užburiantis duetas „Kamanių Šilelis”, nostalgiško pop atstovė Petunija bei viena perspektyviausių Europos atlikėjų vadinama elektroninės muzikos kūrėja Monikaze.

Prieš penkiolika metų susikūręs kaip žiniasklaidos tinklas Europos muzikos mylėtojams, šiuo metu „Europavox” apjungdamas partnerius visoje Europoje, organizuojamus festivalius bei skaitmeninės žiniasklaidos priemones, aktyviai formuoja šiuolaikinį Europos muzikinį žemėlapį.

Vilniuje gegužės 3-4 dienomis vyksiantis nemokamas „Europavox” festivalis yra „Europavox Project” – nuo 2020 metų, ketverių metų laikotarpiui patvirtinto didelio masto bendradarbiavimo projekto, inicijuoto „Europavox” (Prancūzija), „WUK” (Austrija), „La Botanique” (Belgija), „INmusic” festivalio (Kroatija), „Estragon Club” (Italija), „Menų fabriko LOFTAS” (Lietuva) ir „Control Club” (Rumunija) dalis.

„Kūrybiškos Europos” finansuojamu projektu siekiama sutelkti visuomenės dėmesį į šiuolaikinę Europinę kūrybos įvairovę, padedant Europos muzikos talentams keliauti ir dalintis savo muzika visame žemyne, o muzikos mylėtojams – atrasti naujus atlikėjus.