Akli ir McLoud pristato bendrą vasaros hitą skirtą klausyti draugų būryje prie laužo

Pasitikdamos vasarą alternatyvios muzikos scenoje gerai žinomos grupės „Akli“ ir „McLoud“ pristato bendrą kūrinį, pavadinimu „D.I.E“.

„Lengvas vasariškas hitas, skirtas atlikti akustine gitara, draugų būryje aplink laužą“, – taip šypsodamasis dainą apibūdina grupės „McLoud“ vokalistas, žinomas aktorius Lukas Malinauskas.

Buvo tik laiko klausimas, kada atsiras bendra daina – grupės jau yra ne kartą dalijęsi scena, nuolat palaiko vieni kitų kūrybą, kartu gyvai atlieka dainas. Singlo viršelyje – abiejų grupių frontmenų bučinys, užfiksuotas „Akli“ koncerto metu.

Martynas Šiaurė: „Akli“ koncertas „Vasaros terasoje“.

„Jau daug metų esu didelis grupės „McLoud“ fanas, dar prieš susipažįstant su Luku vaikščiojau į koncertus. Didelis džiaugsmas dalintis scena su muzikantais, kuriuos gerbiu ir mėgstu, dar didesnis – kartu kurti muziką“, – atvirauja Kristijonas Valančius, „Akli“ įkūrėjas ir frontmenas.

Paklaustas apie „Akliems“ kiek neįprastą skambesį, Kristijonas pripažįsta, kad kurdamas muziką šiai dainai galėjo atsipalaiduoti ir pabandyti kurti ne vien iš „Akli“ perspektyvos: „Buvo labai smagu eksperimentuoti su sunkesniais muzikiniais motyvais. Labai džiaugiuosi rezultatu.“

Dainos žinutė – konspiracijos teorijos bei misinformacijos sklaida internete. Visi gyvena savo pasirinktame burbule, kuriame dominuoja ne faktai, o asmeniniai įsitikinimai. Ką reiškia pavadinime esantis akronimas „D.I.E“? Grupių nariai palieka savo fanams spėlioti.

Grupės „Akli“ ir „McLoud“ žinomos bene visiems alternatyvios muzikos gerbėjams. „Akli“ yra ne kartą nominuoti M.A.M.A. apdovanojimuose kaip metų roko grupė ir per kiek daugiau nei trejus gyvavimo metus išlaido jau tris albumus: „Taika“ (2020), „Refleksija“ (2021), III (2023).

„McLoud“ savo muzikinę karjerą pradėjo ir tęsia nuo paauglystės, ir jau užsitarnavo legendinės grupės titulą. Šios grupės sąraše – keturi albumai, daugybė koncertų ir bendradarbiavimas su žymiu Niujorko muzikos prodiuseriu bei atlikėju Joe Duplantier.