Lapkritį Vilniuje koncertuos post-punk grupė Molchat Doma

Lapkričio 14 d. Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“, koncertą surengs Baltarusijos post-punk sensacija – grupė „Molchat Doma“. Šis vienintelis hito „Sudno (Boris Ryzhy)“ autorių pasirodymas Lietuvoje – jų pasaulinio koncertų turo dalis. Bilietus į lapkritį vyksiantį „Molchat Doma“ koncertą bus galima įsigyti Bilietai.lt platformoje nuo birželio 14 d.

Post-punk, new-wave ir synth-pop muzikos grupė, šiuo metu reziduojanti Los Andžele (JAV), susikūrė 2017-aisiais Baltarusijoje. Tamsus, gotiškas, bet tuo pat metu šokti kviečiantis „Molchat Doma“ skambesys – unikalus ir puikiai atpažįstamas prisiekusių post-punk‘o fanų.

Europoje, JAV ir likusiame pasaulyje mėgstamą grupę sudaro gilaus monotoniško balso savinininkas Egoras Shkutko, gitaros, sintezatoriaus ir būgnų aparato virtuozas Romanas Komogortsevas bei bosine gitara ir sintezatoriumi grojantis Pavelas Kozlovas. Grupė neslepia, kad juos įkvėpė tokios muzikos legendos kaip „The Cure“, „Siouxsie and the Banshees“, „Depeche Mode“ ir „Human League“, o pačių „Molchat Doma“ muzika dažnai lyginama su tokiais žanro gigantais kaip „Joy Division“ ar „Bauhaus“.

Didžiulio populiarumo „Molchat Doma“ sulaukė 2020-aisiais, kai jų daina „Sudno (Boris Ryzhy)“ tapo „TikTok“ hitu – daugiau nei 100 000 vartotojų panaudojo ją savo vaizdo įrašuose, o tai ženkliai padidino ir grupės sėkmę kituose socialiniuose tinkluose bei muzikos klausymosi platformose. „Sudno“ netruko pakilti į antrąją „Spotify Global Viral Top 50“ ir pirmąją „JAV Viral Top 50“ vietas, o „Molchat Doma“ albumas „Monument“ užkopė į aukštą 21-ąją „Billboard Top 200“ vietą.

2022-2023 m. „Molchat Doma“ leidosi į labai sėkmingą pasaulinį turą, rinkdama pilnas sales JAV, Europoje ir Australijoje bei stabteldama pasirodymams tokiuose muzikos festivaliuose kaip „Coachella“, „Cruel World“ ir „Primavera“. Viešai pasmerkusi Rusijos karą Ukrainoje, dalį iš šiuose koncertuose gautų pajamų „Molchat Doma“ skyrė Ukrainai paremti.

Pasak įtakingo JAV muzikos portalo „Pitchfork“, „Molchat Doma“ muzika yra „Tokia mistiškai užtikrinta, kad neįmanoma nenorėti būti jos dalimi“. Lapkričio 14-ąją šią magiją bus galima patirti „Compensa“ koncertų salėje, Vilniuje.