“Novus” 2024 vėl pristato kylančius atlikėjus

Šiandien prasideda devintą kartą iš eilės vykstantis tarptautinis muzikos inkubatorius „Novus“. Liepos 2 d. menų fabrike „Loftas“ įvyks pirmasis projekto etapas – komisijai pasirodys keturios grupės.

Viso renginio metu, kuris vyks nuo liepos 2 d. iki rugpjūčio 20 d., pasirodys 21 grupė – 19 atstovų iš Lietuvos ir 2 iš kaimyninės Latvijos. Iki pat vasaros galo, kiekvieną antradienį, „Lofte“ pasirodys po 4 ar 5 augančias grupes, siekiančias laimėjimo.

„Manau didelis žingsnis grupėms yra pasirodyti Lofto scenoje, o didžiausias privalumas, kad jauna grupė iš karto pasirodo prieš kelių šimtų žmonių auditoriją. Tai puikus kelias rasti gerbėjų, konkurse grupes vertina muzikos profesionalai, tad yra galimybė būti pastebėtiems ir įvertintiems jų“, – pasakoja projekto koordinatorė Živilė Jankutė Pivoriūnė.

Kaip sako Živilė, nuo liepos 2 d. kiekvieną antradienį,iki pat rugpjūčio galo, menų fabrike „Loftas“ bus galima išgirsti vis naujas grupes, sužinoti daugiau šiuo metu kuriančių jaunų grupių.

„NOVUS“ skirtas žingeidiems žmonėms, neribojant amžiaus ar kitų rodiklių. Muzika yra pagrindinis dėmuo, tačiau nereikia pamiršti, kad tai – konkursas. Jis „aplipęs“ įvairiomis emocijomis, tokiomis kaip adrenalinas, jaudulys, nepasitenkinimas komisijos sprendimais ir panašiai“, – sako Živilė Jankutė Pivoriūnė.

Devintąjį „Novus“ pradės post-panko ir grunge mišinį kurianti grupė „Data diem“, indie roko atstovai „Frizz“, rokeriai „Lyja“ ir sintezatorių garsovaizdžius dėliojantis „V of Londor“.

Komisijos kėdes pirmąjį etapą užims Radvilė Buivydienė iš Lietuvos muzikos informacijos centro, Gintarinių Akinių ir žurnalo 370 apžvalgininkas Jonas Braškys, vadybininkė Eglė Hannya iš „Hannya Artist Management“ ir asociacijos AGATA Tarybos pirmininkas Domantas Razauskas.

Be to, pirmojo etapo renginio metu pasirodys ypatingas svečias – praėjusių metų laimėtojai, grupė „Palėpė“.

Kaip ir kasmet, devintą kartą iš eilės, „NOVUS“ ves grupės „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius.

Šių metų laimėtojai gaus kylančiai grupei tikrai vertingų dovanų: 1000 eur iš konkurso rėmėjų „Kalba plytos“, 1000 eur iš asociacijos LATGA, 1000 eur albumo įrašams iš asociacijos AGATA, „Green Lakes Pressing“ išleis 100 vienetų grupės vinilų, „Lunatikai“ surengs profesionalią grupės fotosesiją, o pati grupė gaus galimybę pasirodyti tarptautiniame festivalyje „Loftas Fest“.

„NOVUS“ vyks kiekvieną antradienį, visi koncertai – nemokami.