Alternatyviais renginiais garsėjančiame Vilniaus Kirtimų kultūros centre gegužės 7-9 dienomis vyks unikalus renginys „Kala Soun System UNITY“, kuriame kiekviena diena bus skirta išgirsti, susipažinti bei patirti skirtingų muzikos žanrų atlikėjų ir grupių skambesį per įspūdingą, didžiulę savadarbę garso sistemą „Kala Sound System“. Renginio metu skambės net penkiolikos atlikėjų ir grupių pasirodymai, o garso sistemos dėka, jų kūrybą bus galima patirti visu kūnu, ne tik ausimis.
Melomanams iš Vilniaus bei miesto svečiams jau puikiai pažįstama garso sistema „Kala Sound System“ – unikali, vienetinė ir sukonstruota kokybiško garso entuziastų rankomis, neretai keliauja per skirtingas miesto erdves. Per ją skamba įvairių muzikos žanrų koncertai, garso sistema naudojama ir parodose tokiose erdvėse kaip Šiuolaikinis meno centras (ŠMC) ar Nacionalinė dailės galerija (NDG), taip pat ir vakarėliuose ar garso meno pasirodymuose.
Ši kartą „Kala Sound System“ kolektyvas kartu su Kirtimų kultūros centru pristato trijų dienų renginių ciklą, kuriame kiekviena diena bus skirta vis skirtingos muzikos patyrimui. Garso sistemą sudaro daugybė kolonėlių ir garsiakalbių, ir šį kartą ji bus įspūdingo dydžio – „išsities“ palei visą Kirtimų kultūros centro salės sieną.
Kiekviena renginio diena – skirta skirtingų muzikos žanrų patyrimui
Gegužės 7 d. bus skirta garso menui ir jo grožiui. Vakaro programoje – Povilo Vaitkevičiaus industrial muzikos projektas „Oorchach“, Andriaus Kairio projektas „7_/“ bei Ignas Juzokas-juzokas.
Beformes nuojautas sukelianti horizonto linija visuomet buvo viena raktinių „Oorchach“ muzikos vizijų. „Oorchach“ garsyną klausytojai įvardija tiek tribal, tiek drone, tiek post-industrial raktažodžiais, ir tai yra tiesa, o tačiau siekiant išvengti ideologinių ribų, projekto muzikoje visuomet paliekamas plyšis neapibrėžtumui.
Ignas Juzokas renginyje pasirodys dukart, abu – pasivadinęs pseudonimu „juzokas“, tačiau kaskart jis gros skirtingą programą. Ignas kuria moduliniais sintezatoriais, rūpinasi „Solo Ansamblio“ garsu per jų koncertus, pasidarbuoja su Punkto, yra koncertavęs ir festivalyje „Jauna muzika“, taip pat kuria erdvinį garsą. Pasak jo, „Trečiadienis bus lėtas, filosofiškas, keistų garsų ir žemų dažnių feedback vaibas, o penktadienį – šokiai“.
Solo pasirodymą pirmąją festivalio dieną surengs ir Andrius Kairys – kompozitorius, garso menininkas ir režisierius, renginio metu girdėsime jo projekto „7_/“ kūrybą.
Gegužės 8 d. bus skirta patirti rokenrolui per garso sieną, tądien Kirtimų kultūros centre koncertuos grupės „Sraigės Efektas“, „Plié“, „MASĖ“ bei lauks Yiorgis Sakelariou solo pasirodymas.
Alternatyvaus noise-roko grupė „Sraigės efektas“ per dešimtmetį trunkančią savo muzikinę kelionę spėjo užklysti į įvairių žanrų platumas, ištyrinėti monotonijos įvairovę ir ištestuoti klausytojų ausų būgnelių tamprumą. Šis sekstetas nuolat ieško savo skambesio, kuris susideda iš subtiliai cituojamų įkvėpimų, skirtingų menų samplaikos bei ypatingos meilės kūrybiniam procesui. Ilgą laiką pasižymėję rituališkais pasikartojimais ir gitaros garsų niuansais, pastaruoju metu „Sraigės efektas“ eksperimentuoja ir į savo skambesį įsileidžia elektronikos užuominas ir vokalą, prabylantį apie amžinai nerimastingo šiuolaikinio žmogaus būtį.
Prieš ketverius metus išleidusi savo pirmąjį albumą post, no wave ir noise roko raktažodžiais rakinama grupė „Plié“ vienija šešis muzikantus, kurių patirtis apima nuo juodojo metalo iki šiuolaikinio avangardo. Jų kūryba – subalansuota ieškantiems ekstremalaus garso.
Iš Graikijos kilęs Yiorgis Sakelariou yra jau daugiau nei dešimtemtį Vilniuje gyvenantis, Kaune dėstantis garso menininkas, gitaristas, vokalistas grupėje „Vartai“. Renginio metu laukia jo gitaros solo pasirodymas.
Gegužės 9 d. renginyje „UNITY“ skirta vakarėliui ir šokių muzikai. Programoje – Classical Critical, Emkidu, juzoko bei „Kala Sound System“ selektorių ir DJ Egle Gud1, Teodoro Malinausko, Pijaus Burako ir Pauliaus Burako pasirodymai.
Viktoras Fedorenko-Classical Critical – muzikos prodiuseris ir DJ, laidos „Burning Babylon“ interneto radijuje „Radio Vilnius“ autorius. Miglė Kriaučiūnaitė-Emkidu iš „Samopal System“ – DJ, renginiui ruošianti house ir techno muzikos ritmus. Na o „Kala Sound System“ ketveriukė – renginio idėjos autoriai, geriausiai išmanantys kokie garsai per jų savadarbę garso sistemą lankytojams dovanos pačias maloniausiais garso maudynes.
Daugiau informacijos – Facebook renginyje
Komentarai