Rež. Denis Potašnikov, Mario Krivickas
Mūsų krašte filmai apie gatvės kultūrą statomi ne taip jau dažnai. Mes jau matėme filmą apie lietuvišką gatvės meną “77 eps”, pirmą “Unity” DVD, o neseniai pasirodė ir “Unity the Second” DVD, tiesiai iš po riedlenčių ratų vasariškos Klaipėdos gatvėse.
Jokių blogiausių amerikietiško skateboardingo tradicijų ir vaizdų įgarsintų tragedija persmelktais jaunų amerikos pankrokerių balsais.
Unity tai ilgiausias istorijoje muzikinis klipas apie Klaipėdą, miesto vaikus ir herojus. Tai istorija apie draugus ir miestą per kreivą fisheye stikliuką, o tada ir tiesios gatvės atrodo, kaip half- pipe. Viena gražiausių pastaruoju metu matytų filmuotų medžiagų: pradedant nuo į aplinką reaguojančių titrų, dinamiško montažo (operatorius ir montuotojas – Denis Potašnikov) ir baigiant šviesiais muzikos kūriniais (“Young Folks” – tiesiog laikmečio atspaudas), gražiai įkergtais garso efektais (IJO) ir kameros akin krintančių saulės spindulių.
Fotografiškais kadrais į ekraną išlenda saulėti Klaipėdos užkampiai ir jaunų žmonių labiausiai nutrintos miesto vietos.
“Unity” prasideda istorijomis apie Klaipėdos riedlentininkus, kurie ne tik stovi ant lentos, bet ir gerai atrodo (kur matėt riedlentininkų su skrybėlėmis?). Toliau važiuoja vizualinis pokalbis su hacky sack meistru Maxu iš Leipcigo, interviu su vietiniu riedlentininkų įkvėpėju Russe Bergmann, Mark Splinter (peanut butter?) ir su Dariumi iš Klaipėdos paveikslų galerijos apie 2005 m. įvykusia gatvės meno parodą.
Beveik viskas apie jau gatvės meną iš gatvės filmuota Vilniuje tai Koldun, Isae ir Oila, 2hora ir kitų darbai. Klaipėdos gatvėse sutinkame teatime, boorin, erk one, zoom ir kitų projektus.
O kur dar vietinių paslaptys, kaip “Feng Shui Wax”, mikrofonų substitutai (prodiuseris Mario Krivickas) ir dingęs miesto pranašas su gitara (žiūr. bonusus). Žinodami, kad Spike Jonze irgi pradėjo nuo skatemovies merkiam akį ir linkime geriausios kloties.
DVD ieškokite “X- Club” ir “Instinkto” parduotuvėse.



Lapkričio 27, 2007 19:47
PEANUT BUTTER! :)
big ups to all unity crew… nice movie for real!
Lapkričio 27, 2007 21:47
Big Up Mark!!!
Big Up to You guys, Dee and Mario!!!
You boys made a great movie for all Ya audience out there!!!
Ya bitchezz shoud watch that shit and learn only da real life!!!
Na boys, I’m greatfull to You that You put me thought all these things…
Puting me in da movie wasn’t a good idea, as per my reputation…
But I’m glad I was with You at those moment when this Perfect Movie was made and born!!!
All da best to Ya all!!!
Keep them hands blinging!!!!
Don SoftySoft*
Lapkričio 27, 2007 23:35
riap is kul,softai ;)
Birželio 23, 2009 12:32
mano tuolete uzstrigo Vaiva