Pradedančių grupių festivalis

Gruodžio 14-15 dienomis vėl atgijusiame “Green” klube įvyko pradedančių grupių festivalis “Durnių Laivas #7”. Septintas todėl, kad pirmieji šeši su pertraukomis jau įvyko iš pradžių Tiksliųjų mokslų licėjuje, vėliau a.a. – “Kablyje”. Jei Lietuvos alternatyvinės muzikos pilkojo kardinolo Dovydo Bluvšteino organizuoti “Blogiukai” pristatė įvairių stilių grupes, tai “Durnių Laive” skambėjo vienoks ar kitoks jaunas pankrokas.

Kelis mėnesius jaunos ir nelabai grupės siuntė įrašus dviems Jurgoms, kurios jų atidžiai klausėsi ir atrinko grupes, kurios joms pasirodė įdomesnės.
Po netikėto “Green” klubo atgimimo (kalbama, kad bent jau iki pavasario), renginio beveik nespėta pareklamuoti, tačiau abiejuose koncertuose apsilankė virš 300 žmonių.
Festivalį roko dinozaurų T-Rex koveriu pradėjo anaiptol ne pradinukai šiauliečiai BRAINERS. Iš karto galima pasakyti, kad tai buvo brandžiausia, profesionaliausia ir turbūt rimčiausia festivalio grupė, jau ne pirmus metus ant savo pečių nešanti kadaise spalvingos Šiaulių alternatyvinės scenos vėliavą. Muzika – galingomis gitarų sienomis apstatytas britpopas. Gal kiek prasčiau su tekstais. Tačiau didelis respect už savo mintis.
Neatvykusius kuršėniškius POLLY pakeitė kiti debiutantai iš Vilniaus – SLOPPY LIVIN’. Nelabai susigroję jaunuoliai bandė groti kažką panašaus į greitą amerikietišką punk/ska. Įspūdingai skiauterėtas gitaristas – anksčiau gatvėje gitara brazdindavęs vaikinas. Iš gatvės tiesiai į pankroko grupę. Sunku ką nors sakyti apie grupę, pirmą kartą grojančią scenoje. Belieka tikėtis, kad jie suteiks mums galimybę įsiklausyti atidžiau.
PER KRYŽIŲ IR KANČIĄ TAVO – Vilniaus gatvės pankų projektas, grojantis ekstremalią muziką ant triukšmo ribos. Riaumojantys, cypiantys, kaukiantys, džeržgiantys. Visi aplink klausinėjo: “O apie ką jie dainuoja? O čia dar tas pats gabalas, ar jau kitas?” Linksmai, bet bet kaip :)
Pirmąją dieną užbaigė Vilniaus nepriklausomos scenos veteranų projektas S.P.O.R.T – kičinis šyzo pop-punk-funk-elektro. Auditorija, kiek pavargusi nuo triukšmo, džiaugsmingai priėmė lo-fi pop melodijas ir net nešiojo grupės lyderį Maruką ant rankų. Seną hitą, skirtą A.Mamontovui, traukė visas klubas. S.P.O.R.T. galėtų papuošti kiekvienas vestuves, oi, tpfu… vakarėlį. Vienintelis minusas – jau kiek metų grojami tie patys gabalai.
Antrąją dieną tiek klubas, tiek jo lankytojai atrodė gerokai pavargę, todėl vis suko-suko-suko ir atlaidžiai šypsojosi.
Scenoje vėl tas pats skiauterėtas jaunuolis, tačiau grupė jau kita – DULKĖS. Deja, daug blogesnė už jo vakarykštę grupę. Nykokokas rokelis su smuikele. Galima kažkaip būtų ir kitaip, ne taip senoviškai…
5 KOPEEK iš Šalčininkų – jau kiek pagarsėjusios hardkoro grupės SPLITFACE projektas. Aukštaūgis vokalistas ir dreduota jam pritarianti mergaitė. Pakankamai linksmai purvinas punkas rokas su ska elementais. Nieko labai naujo, bet juk tai tik pradžia.
Dingus Vilniaus rokavykams KAMPAS, festivalį užbaigė kėdainiškiai YELLOW GRASS. Netikėtai kokybiškas ir melodingas a la Billy IDOL pankrokas, tačiau jokios koncepcijos – svarbiausia linksmybės. Na, tai jiems tikrai pavyko ir per KINO koverį “Mama Anarchija” visi linksmai šokinėjo ir rėkė.
Kelios mintys po festivalio:
– jaunų/naujų, o svarbiausia, įdomių grupių nėra labai daug arba jos labai užsislaptinusios;
– pradedančios grupės eina gerai išmintais keliais, pionieriškų idėjų, deja, mažai;
– tikiuosi, jei visos tokios grupės pavarytų dar bent kelis metus, būtų galima tikėtis visai įdomios scenos;
– tokio tipo festivalis tikrai reikalingas ir atlikėjams, ir muzikantams, todėlis didelis AČIŪ jo iniciatorėms Jurgoms ir “Green” klubui.
Foto: Krokas