VAVAMUFFIN – Inadibusu

VAVAMUFFIN
Inadibusu
Karrot Komando

Prieš kelis metus Lenkijos alternatyvinėje scenoje atsiradusi Vavamuffin šutvė iškart atkreipė į save dėmesį – ritmiškas ir organiškas reggae-dancehall-hiphop miksas bei charizmatiški gyvi pasirodymai (vieną tokių radau slsk platybėse – nutrūkus stygai, grupė toliau improvizuoja) padėjo grupei išplaukti iš vidutiniokų balos į platesnius vandenis.

Debiutinis grupės albumas “Vabang!” bei jo dub’inės versijos “Dubang!” (tarp remiksuotojų – ir Perch iš “Be2gether” grojusių Zion Train) tapo vienais sėkmingiausių Lenkijos alternatyvinės scenos leidinių 2006-aisiais. Leidėjams teko pasirūpinti papildomu “Vabang!” tiražu, o grupė vos spėjo važinėti visur, kur juos kvietė.

“Inadibusu” – antrasis pilnavertis Vavamuffin albumas, įrašytas “KingsTone” studijoje Varšuvoje. Nepriekaištingu jo skambesiu pasirūpino patys muzikantai bei patyrusios Lenkijos įrašų studijų žiurkės: Jahcob Jr. ir Mothashipp, Mastering Brothers: Mario Activator Dziurex ir Jarek Smok Smak. 16 kompozicijų skamba gyvai ir šiltai, kiekvienas garselis apčiupinėtas ir padėtas į vietą. Šalia 9 Vavamuffin narių įraše dalyvavo ir visas būrys svečių: Daddy Freddy iš Jamaikos, Sis Liza ir The Yellow Horns iš Vokietijos, Hornsman Coyote iš Serbijos bei Rastuch ir Ania Jackowska iš Lenkijos.

Grupės kūryboje persipina gyva ir elektroninė muzika: įprastiniai būgnai-bosas-gitara-klavišai sampleriais ir efektais sintezuojami į masyvius šokių muzikos garsus, o visa tai užkepa 3 MCs arba dee-jays, kaip Vavamuffin linkę vadinti savo dainininkus. Vokalistų trio ir skirtingos jų dainavimo manieros bei tembrai primena gerai žinomą Vokietijos grupę Seeed, pastaraisiais metais išaugusią iki didžiausių koncertų salių. Vavamuffin naudoja panašią į Seeed muzikos formulę – kūną judėti verčiantys jamaikietiški riddim’ai ir repavimas, paspalvinti įvairių stilių atgarsiais (dub, ragga, r’n’r, funk ir kt.). Jei ne lenkų kalba, gali pagalvoti, jog girdi neskelbtą Seeed įrašą. Laimei, Vavamuffin nelaužo liežuvių angliškai ir gimtaja kalba dainuoja apie Berlyną, lygias teises, Lenkijos regio istoriją, Amazonę, pletkus, Natašą iš Rush’yah, policijos teisybę, vargšus žmones. Gimtaja kalba mintis dėlioja ir artimiausias Vavamuffin “giminaitis” iš Lietuvos Shidlas, tačiau tiek jo gyvi pasirodymai, tiek ir albumas “Vėliavos įpareigotas reggae” šalia Vavamuffin skamba, deja, gana mėgėjiškai ir skystai. Patiems Vavamuffin taip pat ne visada pavyksta išvengti monotonijos, ypač jei klausytojas nėra prisiekęs hiphop’eris.

“Inadibusu” gražiame digipake išleido Lietuvoje gerai žinomos grupės Paprika Korps lyderio Piotr įkurta koncertų ir leidybos kompanija “Karrot kommando”. Beje, pats Piotr, prisidengęs Rastuch slapyvardžiu, dainuoja viename albumo gabalų. Nesunku prognozuoti, kad “Inadibusu” taps vienais įdomiausių Lenkijos garsų 2007-aisiais.

ORE vertina 7/10