Vilniaus gatvės vol.2

Įvairūs atlikėjai
“Vilniaus gatvės vol.2 – Vilnius oi!/street punk compilation”
Pasidaryk Pats

Pogrindinė įrašų leidybos kompanija “Pasidaryk Pats” toliau skleidžia lietuviško underground’o garsus. Po gana sėkmingos pirmosios rinkinio dalies, neseniai pasirodė ir antroji. Kaip ir pirmoji, šis “relyzas” buvo palydėtas audringu festivaliu. Nors Vilniaus pankroko scena ir taip nėra labai didelė, rinkinys atstovauja tik tą jos dalį, kuri daugiau mažiau telpa į gatvinio pankroko apibrėžimą, t.y. groja tradicinį 3 akordų “rokenrolą” su įsimenančiais melodingais priedainiais. Na ir, žinoma, bent kartais pasirodo Vilniaus gatvėse.

Rinkinį pradeda 2 stiliaus flagmanų TORO BRAVO kompozicijos, kurios taip aukštai užkelia kokybės kartelę, jog likusieji kolektyvai sunkiai atsilaiko. Beje, rinkinys pavadintas būtent pagal vieną TORO BRAVO dainų. Po to – LENINO PR. ir debiutantai AVARINIS ĮĖJIMAS – žemesnės lygos komandos. Pirmieji išskiskiria klavišiniais instrumentais ir rusų kalba (deja, kitos tautinės VNO mažumos rinkinyje neatstovaujamos), o antrieji – vienintelė naujiena, palyginus su praėjusiais metais, gal todėl jiems skirta daugiau dėmesio – net 3 gabalai. Pirmasis jų primena Trio kūrinį “Da, da, da”, virtusį “Dirbk, pirk, mirk”. Labiau patyrę NETVARKOI! ir pastaruoju metu vis tvirčiau pasirodantys BAD DISPOSITION gauna po 2 pozicijas ir jas gana sėkmingai išnaudoja. Rinkinį užbaigia gana retai viešumoje matomi TOTAL MESS. Kažkodėl jų įtrauktas tik vienas gabalas iškalbingu pavadinimu “I Hate Everything”.

Rinkinys trunka nedovanotinai trumpai – mažiau nei pusvalandį. Deja, tokia realybė – daugiau pankrokerių Lietuvos sostinėje paprasčiausiai nėra. Kita vertus, 6 oi!/street pankroko grupės Vilniuje skamba kaip rimtas teiginio “Punks not dead” pagrindimas. Faktas, kad tai tikra kaip grindinio akmuo ir šio albumo nerasi “Maximose”. Kaip dainuoja TORO BRAVO: “Tavo vertybės, teikia stiprybės!”

ORE vertina 6/10