„Tekstai yra čia“ kurs interaktyvių interpretacijų audinį

Spalio 12-17 dienomis Daukanto g. 28 (VDU centriniai rūmai, pirmo aukšto foje) įsikurs tarpdisciplininė meno, teorijos ir rekreacinių veiklų kavinė, kurioje vyks tekstilininkės Ingos Likšaitės inicijuotas projektas „Tekstai yra čia“. Šis projektas – interpretacijų ir re-interpretacijų žaidimas suvienijantis įvairių disciplinų menininkus, teoretikus ir aktyvistus.

Nebyli VDU centrinių rūmų foje bus performuota į naujos paskirties erdvę, kurioje susilies dirbtuvių, galerinių erdvių, kavinės, auditorijos funkcionalumai.

Visą savaitę ši erdvė bus atvira kiekvienam norinčiam užeiti. Įkliuvę į interpretacijų tinklą bus kviečiami ne tik stebėti, bet ir produktyviai ir interaktyviai įsilieti į kūrybinį procesą pagal menininkų siūlomus scenarijus.

„Tekstai yra čia“ projektas paremtas interpretacijų grandinės principu, kuriame tekstilės ir tekstualumo fonetinis sąskambis įgauna visiškai naują prasmę.

Kiekvienai interpretacijų grandinės daliai pradžią duos rašytojų, teoretikų, žurnalistų ar tiesiog vidun užsukusių praeivių tekstai. Tekstų fragmentai siuvimo mašinos pagalba bus transformuojami į fizinį audinį. Tekstilės procesai fiksuojami skaitmeninėmis video ir foto kameromis, šie vaizdai integruojami arba į programinį kodą, arba dar kartą interpretuojami video menininkų. Rezultatas televizorių ir projektoriaus pagalba vėl transliuojamas į bendrą kūrybinę, visuomenei atvirą erdvę. Čia interpretacijų procesas vėl pradedamas iš naujo.

Projekte bus derinamos spontaniškas veiksmas ir planuotos veiklos. Kas diena vedamąjį interpretacijų grandinės veiksmą pradės skirtingi žmonės.

Originalius rankraščius ekspromtu kurs tekstų profesionalas Rolandas Rastauskas, savo tekstais su auditorija dalinsis Kęstutis Navakas.
Paskaitas skaitys filosofas Gintautas Mažeikis ir sociologas Artūras Tereškinas.
Jų žodžius audinyje rinks tekstilininkė Inga Likšaitė.
Programavimu užsiims Matas Petrikas.
Vizualinės interpretacijos ir video bus kuriami iš meninių projektų pažįstamų Vodka Jugend, Sauliaus Paliuko, Oro Pagalvių, Kristijono Jakubsono.
Garso instaliacijos, eksperimentai Andrius Rugevičius, dar žinomas kaip PB8.
Foto: Ultratomas, Artūras Morozovas, Ignas Maldžiūnas, Kristina Čyžiūtė.
Vakarėjant plokšteles ir kompaktinius diskus išsitrauks projekto dalyviai ir kviestiniai didžėjai.
Reportažai: www.ore.lt
Kava ir atmosfera rūpinsis kūrybinės bendruomenės pamėgtas baras „Suflerio būdelė“.

Veiksmas vyksta: kasdien 12-19 val., spalio 12-17 dienomis.

keli programos taškai 

Projektas „Tekstai yra čia“ vyks kasdien nenutrūkstamai nuo 12 iki 19 val., į jį įsitrauks informaciniuose pranešimuose, plakatuose neminimi žmonės, o minėtieji sukurs eksperimentų, apie kuriuos čia nerašoma.
Žemiau pateikiami tik keli programos taškai, tačiau norint išgyventi programą iš esmės, siūloma atsisakyti tikimybių teorijos kaip metodo ir lankytis laboratorijoje eksperimento tvarka arba norint išgerti kavos. Projekto metu VDU foje veiks kavinė, bus vietos sėdėjimui, skaitymui, darbui.

Pirmadienis (Spalio 12 d.)
12 val. Kavinės atidarymas.
15 val Skinijos raštų laboratorija – piešimo akcija-konkursas. Kūrybinės pajėgos: A.Martinaičio meno mokyklos moksleiviai. Kartu Vj’ Mindoza, Kristina Čyžiūtė ir kt.

Antradienis (Spalio 13 d
13 val. Prof., filosofas G.Mažeikis (VDU). Paskaita „Kasdienybės revoliucija ir tarptautiniai situacionistai“

Trečiadienis (Spalio 14 d.)
13 val. Doc. dr. A. Tereškinas (VDU). Paskaita-diskusija „Vyrai, vyrų kūnai ir populiarioji kultūra“

Ketvirtadienis (Spalio 15 d.)
Popietė. Rolandas Rastauskas, „Titrai siuvimo mašinai“.
Kartu Kęstutis Navakas – iš stalčių ištraukiami seni rankraščiai ir vinilai.
PB8 garso operacija

Penktadienis (Spalio 16 d.)
Planuojamas nemažas susibūrimas antroje dienos pusėje. Bus R. Rastauskas, Vodka Jugend ir daugelis kitų.

Šeštadienis (Spalio 17 d. )
13 val. Pašnekesys prie kavos „Trise valtyje neskaitant „Nemuno“. Dalyvauja K.Navakas, RoRa ir kt.