Projektas „Artscape“ pristato šiandieninį Ispanijos džiazą

Giulia Valle galime vadinti ypatingu reiškiniu šiandieninėje džiazo scenoje. Sutikite, netikėtas derinys – vyrų džiazo ansambliui vadovaujanti, komponuojanti ir aranžuojanti moteris kontrabosininkė. Jaunystėje fortepijono studijas iškeitusi į bosą, šio instrumento subtilybes Giulia Valle krimto pas žymius įvairių šalių meistrus studijuodama akademinę ir džiazo muziką. Talentinga bosistė, garsėjanti ne tik kaip puikios grupės lyderė bei kompozitorė, bet ir kaip meistriška instrumentininkė, grojo ir įrašinėjo su daugybe džiazo ir flamenko meistrų.
Katalonijos džiazo „Dream Team“ vadinamos Giulia Valle grupės repertuaro pagrindą sudaro originalios grupės lyderės kompozicijos, emocionalios ir spalvingos, aprėpiančios nuo braziliško skambesio iki šiuolaikinio minimalizmo; jose derinamos moderniojo džiazo ir elektroninės priemonės, o ritminėse ir melodinėse struktūrose glūdi ir katalonų muzikos tradicijos.
Nepaprastu ansambliškumu garsėjančios Giulia Valle grupės muzikinėje drobėje ryškiai ir savitai suskamba kiekvieno muzikanto individualus balsas. Išskirtinio skambesio grupei suteikia melodines linijas vedantys du saksofonininkai: Martí Serra, valdantis sopraninį ir tenorinį saksofonus, bei tenorinio saksofono meistras Gorka Benítez, harmoninis pagrindas patikėtas klavišininkui Marco Mezquida, o šalia jautraus lyderės boso grupės pulsą muša preciziškas ir subtilus, pasaulinio garso būgnininkas David Xirgu, žinomas iš darbų su tokiais muzikais kaip John Abercrombie, Art Farmer, Dave Liebman, Dave Douglas, Vince Mendoza ir daugelis kitų.

Giulia Valle Group (Ispanija):

Giulia Valle – double bass & composer
Marti Serra – soprano & tenor sax
Gorka Benitez – tenor sax
Marco Mezquida – piano & fender rhodes
David Xirgu – drums

www.giuliavalle.com

Bilietus platina Tiketa, kaina – 30 Lt ir jų kiekis ribotas. Bilietų kaina prieš koncertą – 50 Lt.