Festivalis Karklė 2011

Trys dienos gyvos muzikos, šokių aikštelę atstojantis smėlis ir valiūkiško vėjo pravėdinta galva – festivalis ant jūros kranto „Karklė 2011. Live Music Beach“ pateiks ypatingų alternatyvų ieškantiems išskirtinių įspūdžių. Pasiruošimas vyksiančiam renginiui jau įsisiūbavo, tad melomanai gali neabejoti, kad Žolinių savaitgalį (rugpjūčio 11-14 d.) jiems neteks draugauti su prekybos centrais ar miesto dulkėmis.

Mobilizuoja pajėgas

„Karklė 2011. Live Music Beach“ interneto svetainėje jau veikia atbulinio skaičiavimo laikmatis, kasdien optimistiškai informuojantis, kad dienos iki festivalio tirpsta tarsi ledai saulėkaitoje. Renginio programa – atvirkščiai. Festivalio pagrindinėje ir Kopų scenoje pasirodysiančių atlikėjų bei grupių sąrašas – solidus ir dar bus pildomas.

„Jau pernai veiksmas Karklėje parodė, kad ten susirenkanti publika – išties atsipalaidavusi, tačiau marga ir reikli, vertinanti gyvą skambesį bei emocijas. Burti svečius šių metų festivaliui yra malonumas, o drauge ir nelengvas iššūkis“, – kalbėjo organizatoriai.

Suskubusieji dabar įsigyti pigiausius bilietus galės džiugiai trinti rankomis: jau patvirtinta, kad „Karklė 2011. Live Music Beach“ dalyvaus apie dvidešimt ryškiausių scenos žvaigždžių iš Lietuvos bei ypatingo kalibro svečiai iš kaimyninių šalių.

Svarus estų ir latvių “importas”

Festivalio muzikinių “perliukų” vėriniui ryškių spalvų suteiks estai „Tanel Padar & The Sun“, arba tiesiog “The Sun”, savo šalyje susišlavę apdovanojimus kaip geriausias debiutas, geriausia grupė, geriausia roko grupė, įvertinti už geriausią albumą bei geriausią dainą. Grupė, kurios siela – Tanel Padar, 2001 m. Eurovizijos konkurso nugalėtojas (kartu su Dave Benton), yra viena populiariausių Estijoje. Aktyviai koncertuojantys muzikantai jau spėjo išleisti aštuonis albumus, jiems teko garbė „apšildyti“ scenos gigantus “Metallica”.

Sprogstamojo indie-pop ir eksperimentinio electro mišinio į Karklės muzikinį paplūdimį atveš vienas įdomiausių bei perspektyviausių naujų muzikinių projektų Europoje – Latvijos grupė “Instrumenti”. Jos narių vokalo diapazonas apima spektrą nuo beatbox iki operinio kontratenoro. Apdovanojimai už geriausią debiutą ir geriausią dainą, į koncertus plūstančios minios, kvapą gniaužiantys pasirodymai – savo skrydį pradėję vos prieš dvejus metus “Instrumenti” pasiekė įspūdingas aukštumas.

Nuo koncertų – iki spektaklio

Lietuviškasis „Karklė 2011. Live Music Beach“ kaleidoskopas akins įvairove – nuo lipnaus hiphopo, aštraus roko iki kokybės ženklu pažymėto pop ir gamtos prieglobstyje ypatingai suskambančių folk interpretacijų bei jausmingos akustikos.

Festivalį savo koncertu pagerbs šią vasarą nedaug pasirodymų planuojanti Jurga Šeduikytė. Pajūryje gimusiai ir užaugusi vokalistei proga atlikti savo dainas jai itin brangiose erdvėse – neeilinė. Tikrą muzikos audrą pernai Karklėje įsukusios „G&G” pajėgos sugrįš su dar didesniu užvedančios nuotaikos ir kūnus išjudinančių ritmų užtaisu. Laimės hormonus saulės ir smėlio apsuptyje privers žaibiškai gamintis nenuoramos „Happyendless“, linksmai nusiteikę „Liūdni slibinai“, funko bei disco propaguotojai „Saulės kliošas“. Į švelnių jausmų gilumas panerti kvies Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis su savo naujuoju akustiniu projektu „The Ball & Chain”. Specialiai pasirodymui Karklėje iš Airijos sugrįš atlikėjas Nojus – savitam skambesiui ir tikroms vertybėms ištikimo muzikanto programa taps malonia staigmena jo pasiilgusiems gerbėjams. Užliūliuoti publikos bangų ošimui neleis metalo “pjaustytojai” grupė “Thundertale”.

„Karklė 2011. Live Music Beach“ scenose karaliaujant muzikos “banginiams”, vietos užteks ir jaunatvišku entuziazmu trykštantiems “delfinams” – perspektyvioms grupėms “Freaks on Floor”, “Colours of Bubbles”, “Karma”.
Išskirtinis reginys festivalio publikai – ant jūros kranto bus parodytas Oskaro Koršunovo spektaklis „Vasarvidžio nakties sapnas“. Ne vienas Lietuvoje vykstančių festivalių panašių užmojų neturėjo.

Muzikos “skautams” – krūva atrakcijų

Lepinant sielas muzikiniame paplūdimyje neliks pamiršti ir kūniški malonumai. “Jei šaltąjį sezoną tavo judesiai apsiribojo TV programų pultelio maigymu ir žygiais iki darbo ar kitų įstaigų, vasara – puikus metas padidinti judesių diapazoną”, – šypsojosi „Karklė 2011. Live Music Beach“ organizatoriai.

Publika turės progą išmėginti jėgos aitvarus, burlentes, banglentes, vandens kamuolius, sulošti paplūdimio tinklinį ir džiaugtis daugybe kitų vasariškų pramogų unikalios gamtos apsuptyje.

Tris ilgas rugpjūčio dienas ir trumpas naktis festivalio dalyviai taps seno žvejų bei gintaro gaudytojų kaimelio “rezidentais” ir sems šimtaprocentinius vasaros įspūdžius įsikūrę palapinėse ar vasarnamiuose.