Laimėk bilietus į Elektreggae: Javier Manik

Vasario 24 dieną nuo 20 valandos vakaro Energetikos ir technikos muziejuje aidės reggae, ska ir dub muzikos garsai. Renginio „Elektreggae“ metu senojoje Vilniaus elektrinėje gyvus pasirodymus surengs net trys muzikantų kolektyvai. Gyvą vakaro programą atidarys argentiniečio Javier Manik kūriniai, paruošti drauge su vietiniais muzikantais, iš karto po jų gros regio mylėtojams jau puikiai pažįstami „Ministry of Echology“, o koncertą užbaigs dar negirdėtas reggae-ska projektas „Los Skatinos“. Prieš ir po koncerto vakarėlio lankytojus šokdins „Kala soundsystem“ operatoriai.

Paragvajuje gimęs, tačiau kaimyninėje Argentinoje augęs Javier Manik Vilniuje jau surengė tris koncertus. Tik atvažiavęs į Lietuvą savo dainas pristatė „Commune Art“ kūrybinėse dirbtuvėse vykusiame Bob Marley gimtadienyje, o vos spėjęs susipažinti su Vilniaus muzikantais pradėjo kartu repetuoti būsimiems koncertams. Kavinėje „Balti drambliai“ surengė pasirodymą su „Ministry of Echology“ bosistu Roku Jasiūnu bei afrikietiškos perkusijos meistrais Martynu Sučyla ir Gediminu Mačiulsku, o „Artotekos“ lankytojus sekmadienį džiugino akustiniu pasirodymu. Renginyje „Elektreggae“ prie Javier prisijungs Donatas Bielunskis (bosinė gitara), Karolis Šimaitis (būgnai), Ugnius Raugalas (ukulėlė) ir Nerijus Laukaitis (trombonas, melodika).

Ne ką mažesnės teigiamų vibracijų dozės laukiama ir iš dub pionierių „Ministry of Echology“. Prieš pusantrų metų „ministrai“ vasaros festivaliuose lankytojus džiugino su MC Eazystyle priešakyje, tačiau jam išvykus buvo paskelbta kūrybinė pertrauka. Ir štai jau kurį laiką vėl drauge grojanti grupė „iš kišenės“ traukia vis naujus kūrinius, o meditacines melodijas jų priešakyje niūniuoja Elena Neniškytė (Umiko) ir Dominyka Kriščiūnaitė. Belieka tikėtis, kad senosios Vilniaus elektrinės turbinos bei katilai irgi aidės teigiamomis dub muzikos vibracijomis.

„Elektreggae“ – tęstinio projekto „Elektrinė“ renginys. Projekto tikslas – įvairių renginių pagalba supažindinti vilniečius bei Vilniaus svečius su buvusia centrine Vilniaus miesto elektrine, kurioje dabar yra įsikūręs muziejus. Šiuo projektu siekiama pasidalinti muziejuje saugomu technikos paveldu bei kultūrinių renginių pagalba “apgyvendinti” įspūdingas elektrinės erdves bei sukurti aktyvų santykį tarp šios vietos ir Vilniaus bendruomenės.

Organizatoriai klausia: Su kokia grupe grojo Javier Manik gyvendamas Argentinoje?

Atsakymus iki vasario 24 d. (penktadienio) 9:00 ryto galima siųsti adresu konkursas@ore.lt. Burtų keliu išrinktam laimėtojui įteiksime dvigubą kvietimą.