Vilniuje koncertuos The Samuel Jackson Five ir Lento

Gegužės 26 d., sekmadienį, menų fabrike „Loftas“ įvyks dvigubas instrumentinės muzikos sprogimas: bendrai turuojantys kolektyvai iš priešingų Europos polių – norvegai The Samuel Jackson Five ir italai Lento – pirmąkart pasirodys Lietuvoje.
The Samuel Jackson Five susikūrė 2000-aisiais Osle. Grupės kuriama muzika – originali ir netikėta įvairių stilių kombinacija. The Samuel Jackson Five stilistika apibūdinama kaip rokas su folk, indie, math, hardcore, džiazo ir post-roko elementais. Patys muzikantai savo kūrybos stilių apibrėžia kaip pusiau instrumentinį roką su retkarčiais įterpiamomis vokalo partijomis, šiek tiek folk, elektronikos bei progresyvaus ir post-roko elementų. Beje, pastarojo stiliaus etiketės pastaruoju metu besikratanti penkeriukė teigia, jog šiuo metu jų kuriamoje  muzikoje yra kur kas daugiau džiazo nei post-roko įtakos.
Tai puikiai paaiškina, kodėl naujausiame The Samuel Jackson Five albume galima išgirsti ir anglosaksų folko, Tolimųjų Rytų bei džiazo muzikos motyvų. Grupė tolsta nuo savo post-rock ištakų ir dar labiau praplečia stilistinį lauką. Negana to, albume atsiranda ir vokalo partijų, suteikiančių The Samuel Jackson Five skambesiui dar vieną naują atspalvį. Tad nieko keista, jog tinklalapis „Sputnikmusic“ The Samuel Jackson Five apibūdina kaip vieną unikaliausių dabartinių postroko grupių. Kita vertus, nors grupės muzikos stilius ir keičiasi, bendras kūrybos braižas, kuriam būdingas melodingumas, įdomi garso faktūra, darnumo ir progresyvios asimertijos koliažai bei šviesi melancholija, išlieka toks pats.
Atmosferinį sludge metalą kuriantys Lento – kitas „Lofte“ pasirodysiantis instrumentinis penkių narių kolektyvas. Kaip ir The Samuel Jackson Five, italai yra išleidę keturis pilnametražius albumus. Kaip pagrindines muzikines įtakas muzikantai įvardija Neurosis, Swans bei Godspeed You! Black Emperor. Lento skambesys – atmosferinis, gilus, daugiaplanis ir sodrus.

2013-05-26 (sekmadienis)
Menų fabrikas „Loftas“
Švitrigailos g. 29, Vilnius

The Samuel Jackson Five (Norvegija)
Lento (Italija)