Fotoparoda “Paslaptys ir melagystės” kino teatre “Pasaka”

Nuo balandžio 27-osios kino teatre „Pasaka“, Vilniuje, atidaroma Aistės Jūrės ir Dariaus Jurevičiaus fotografijų paroda “PASLAPTYS IR MELAGYSTĖS”.

Tai – mūsų pirmoji paroda – duetas. Abu paruošėme po seriją darbų, kuriuos vienija žvilgsnis pro „skylę“ – fotoaparato akies, žemėje išraustą ir stiklo prispaustą. Manoji serija žaidžia vaikystės žaidimus, kitaip vadinamus „sekretais“, o Darius dėlioja architektūrinę mozaiką, kurioje mainosi Vilniaus, Paryžiaus, Londono, Berlyno bokštai.

PASLAPTYS – moteriškoji, gėlių parfumerijos ir vaikystės mistikos pilna parodos dalis. Keista, kad tik užaugusi sužinojau apie „sekretų“ žaidimą. Jei esi vaikas, reikia padaryti žemėje duobutę, padėti ten stiklo šukę, tuomet pribarstyti gražiausių gėlių ar akmenėlių ir vėl užspausti stiklu. Ir viską būtina užpilti žemėmis, kad tik pats „sekreto“ šeimininkas žinotų apie jo būvimą. Kurdama darbų seriją įvedžiau naują dėmenį – pamestus ar numestus daiktus – alaus butelių kamštelius, monetą, pirštinę, panaudotą bilietėlį, segę ir t.t. Kiekvienas daiktas – taip pat ir užuomina į vis kitą mano vaikystės istoriją.

MELAGYSTĖS – nes Darius moka meluoti vaizdais. Tam jis naudoja plastmasinį juostinį fotoaparatą, vadinamą žuviaakiu. Neprasukus juostos galima guldyti kadrą ant kadro taip, kad Vilniaus bažnyčių kryžiai imtų vieni su kitais fechtuotis. Dariaus darbuose – architektūros, žmogaus ir gamtos judėjimo metamorfozės.