Prieš “Roskilde” estai Talbot Lietuvoje pristatys naują albumą

 

Balandžio 26 ir 27 dienomis estų psychedelic/doom metal grupė Talbot surengs koncertus Kaune ir Vilniuje, kur pristatys savo naująjį albumą „Scaled“. Lietuviams duetas gerai pažįstamas – per ketverius metus tai jau bus trečias „Talbot“ apsilankymas mūsų šalyje.http://www.youtube.com/watch?v=gB8AwkRZRcISave estai pristato kaip doom stiliaus duetą, tačiau, pasak muzikos apžvalgininkų ir grupės gerbėjų, į šią sąvoką telpa ir unikalus Talbot skambesys, pinamas iš masyvių, atmosferinių ir triukšmingų garsų su gera doze psichodelikos. 2008 metais aktyvią veiklą pradėję Taline, muzikantai Magnus Andre ir Jarmo Nuutre greitai atrado savitą ir jau atpažįstamą psychedelic/doom skambesį. Pagrindiniai dueto instrumentai – būgnai, bosinė gitara, sintezatoriai ir, žinoma, vokalas (tiek Magnus, tiek Jarmo), vienas stipriausių Talbot kuriamos muzikos elementų. Lėti ir visa užpildantys, panardinantys rifai, melodingi kūrinių „siužetai“, perteikti ant beprotybės ribos balansuojančiais tekstais – visa tai yra šiuo metu viena įdomiausių šiauriečių muzikinės scenos grupių.


 

2010 metais išleidę debiutinį puikiai įvertintą albumą „EOS“, suspėję surengti daugybę koncertų Europoje, Rusijoje, Japonijoje, Australijoje, šiemet Talbot pristato antrąjį albumą „Scaled“. Jau pasirodžiusiose pirmose naujo albumo apžvalgose duetui beriami komplimentai – ne tik dėl paties albumo kaip naujo ir dar geresnio kūrinio, bet ir dėl muzikantų iniciatyvos viską pasidaryti patiems: sukurti, įsirašyti, išleisti. Naujame albume įrašyti šeši kūriniai, kartu pratęsiantys ankstesniojo „EOS“ temą, kartu žengiantys žingsnį į kitas erdves. „Scaled“ susijungiantys sludge/doom/stoner/post-metal stilių elementai kuria dar stipresnį skambesį, tiek pačiuose kūriniuose, tiek visame albume atsiranda daugiau muzikos išpildymo variacijų, kai melodingos ramios partijos sprogsta visa griaunančia mase. Visgi „there is no tomorrow“ nuotaika išlieka – tai atpažįstamas Talbot leitmotyvas ir kartu varomoji jėga.

Šią vasarą duetas iš Estijos vieninteliai atstovaus Baltijos šalis viename svarbiausių Europos muzikos forumų “Roskilde” festivalyje Danijoje. Pasirodymas šiame renginyje tarsi specialus kokybės ženklas bet kuriam atlikėjui.

Balandžio 26 d. Talbot koncertuos Kaune, klube „Underground Pub“. Čia kartu su estais pasirodys Maria Jiku iš Japonijos solo projektas JIKUUUUUUUUUUU ir kanadiečių duetas Botfly & Holzkopf Duo. Vilniuje Talbot pasirodys balandžio 27 d. (šeštadienį) bare „Bix“.

Daugiau informacijos apie koncertą Vilniuje: www.charivari.lt