“Art Meetings” festivalis pirmą kartą Lietuvoje – menas nežino ribų

Rugsėjo 30 d ir 2016 m spalio 1 dienomis Vilniuje, Menų fabriko LOFTAS scenoje, pasirodys įdomiausi Lenkijos ir Vokietijos eksperimentinės muzikos atlikėjai. Tai ART MEETINGS festivalio dalis, kuri Lietuvos sostinėje vyks pirmą kartą. Organizatoriai nori, kad apsilankytų visi besidomintys menu ir eksperimentine muzika, todėl dviejų dienų renginys yra nemokamas.

Vilniaus, kaip ir Lvovas bei Dniepropetrovskas, bus vienas iš miest, kur vyks šeštasis ART MEETINGS festivalis. ART MEETINGS festivalio idėja kilo iš multikultūrinių susitikimų, rengtų Centrinės ir Rytų Europos šalyse. Festivalio tikslas yra bendras tos pačios geografinės srities kultūrų požiūris, pažinimas ir bendradarbiavimas, nepaisant istorinių, socialinių ir politinių aplinkybių.

Nuo pat pirmųjų susitikimų kviečiame pačius įdomiausius eksperimentinės, elektroninės, jazz ir alternatyvaus hip-hop muzikos atlikėjus. Kiekvienas iš kviečiamų atlikėjų bando atstovauti savo žanrą pateikiant jį per visiškai naujus sprendimus ir priemonių formas. Todėl Art Meetings koncertai leidžia perteikti vidines emocijas ir padeda parodyti kas mus vienija, o ne skiria. Be koncertų, festivalis taip pat rengia seminarus, kuriuos veda kompozitoriai, muzikantai, dailininkai ir pedagogai. Seminarų tikslas yra meno pabėgimas nuo tradicinių formų ir galimybės atrasti naują prasmę jau žinomoms meno formoms.

Festivalį tradiciškai lydi “Share the culture” forumas – diskusijų ir ekspertų susitikimų iš įvairių šalių seriją. Forumo tikslas yra suburti kultūros žmones, dalintis žiniomis ir įgūdžiais bei skatinti paprastų žmonių iniciatyvą.

ART MEETINGS Vilniuje kuratorius yra Jokūbas Knera – žurnalistas, sociologas ir aktyvistas yra Art Meetings Vilnius festivalio kuratorius. Daug dirbantis su: “GazetaWyborcza”; „Polityka”; „Szum” ir kitais. Taip pat prisideda prie interneto muzikos žurnalo PopUpmusic.pl. 2015 jis buvo nominuotas į Metų Kultūros Žmogaus titulą 3-iosios Lenkijos radijo stoties surengtame konkurse. Kaip Gdansko Zak klubo kuratorius jis organizuoja koncertus ir prisideda prie festivalių programų bei prisideda prie kino festivalio Gdynėje.

Art Meetings /// 30.09 – 2016/10/01 /// Lietuva, Vilnius, Menų Fabrikas Loftas

Daugiau informacijos: http://artmeetings.lt/