2016 September

AHEAD 2016 kviečia kartu atrasti ir mąstyti kartu.

Elektroninės muzikos festivalis „Ahead“, kurį organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga, ketvirtąjį kartą kviečia pažinti su garsu susijusias praktikas. Per kelerius metus festivalis tapo itin svarbia erdve, kur jaunieji kūrėjai gali pristatyti savo darbus bei pasidalinti idėjomis. Pernai festivalis įgijo paantraštę – Mutual Thinking („Abipusis mąstymas“), kuri išryškino svarbiausius festivalio akcentus, taip festivalis tęsia savo siekį didelį dėmesį skirti edukacijai bei pažinti temas ne tik reprezentatyviai.

„Made in Japan“ dizaino savaitę papuoš audiovizualinis Usaginingen performansas

Spalio 4-10 dienomis Vilniuje ir Kaune vyksianti Japonijos–Baltijos šalių dizaino savaitė „Made in Japan“ kvies kelti koją į tekančios saulės šalies kultūros įkvėptą pasaulį. Kartu su kūrybinių industrijų konferencija bei kontaktų mainais neformalioje aplinkoje šių metų programą praturtins audiovizualinio dueto „Usaginingen“ pasirodymai dviejuose didžiausiuose Lietuvos miestuose.

“Todays Art” atspindžiai

Beplanuodamas keliones visuomet patikrinu kas kur vyksta, tad iškart prisipažinsiu, kad “Todays Art” tapo ne ilgai sektu, lauktu ir išsvajotu festivaliu, bet kultūrinės programos Olandijoje dalimi. Nuo 2005 m. vykstantis festivalis, savo laiku užaugęs iki 5000 lankytojų, lokalizuojasi arba laukia geresnių laikų, kuomet programą ir mąstą padės kurti naujos ES ar kitų fondų programos… Tuo tarpu šiemet neperkrauta festivalio programa leido patogiai susidėlioti penktadienį su pertraukėlėmis draugams ir pokalbiams, pasivaikščiojimams tarp salių ir visai šalia esančių atvirų festivalio erdvių.

“Art Meetings” festivalis pirmą kartą Lietuvoje – menas nežino ribų

Rugsėjo 30 d ir 2016 m spalio 1 dienomis Vilniuje, Menų fabriko LOFTAS scenoje, pasirodys įdomiausi Lenkijos ir Vokietijos eksperimentinės muzikos atlikėjai. Tai ART MEETINGS festivalio dalis, kuri Lietuvos sostinėje vyks pirmą kartą. Organizatoriai nori, kad apsilankytų visi besidomintys menu ir eksperimentine muzika, todėl dviejų dienų renginys yra nemokamas.

Vilnius iGEM 2016 komanda, Kristupas Sabolius ir Institutio media kviečia į bakterijų dažymo dirbtuves su diskusija ir vieno vakaro paroda

Paskutinę rugsėjo mėnesio dieną projektų erdvėje „Sodų 4“ (Sodų g. 4, Vilnius) bus pristatomas naujausias Vilnius iGEM komandos, rašytojo ir filosofo Kristupo Saboliaus bei organizacijos Institutio media bendradarbiavimo projektas „Prisitaikančios bakterijos“. Pirmasis šio bendradarbiavimo renginys vyks kaip Institutio media rengiamos mainų laboratorijų serijos „pasidaryk pats“ dalis, „Tyrėjų nakties“ metu.