Geriausi naujokai Timid Kooky: “Hello-o-o!”

Vasaros pradžioje beslankiojant po vieną nedidelį festivalį, iš už medžių pasigirdo tvinpyksiškas hello-o-o. Trečiąjį serialo “Twin Peaks” sezoną žiūri net tie, kurie sako, kad nežiūri. Bent jau pirmasias serijas. Tokį soundčeką daranti grupė intriguoja.

Timid Kooky trio šiemet laimėjo abu vietinius jaunųjų atlikėjų konkursus “Garažas” ir “Novus”. Jei atvirai, skeptiškai žiūriu į tokius renginius, kur muzika vertinama sportiniais principais. Dažnai nusivažiuojama į saugų vidurkį, ne visi atlikėjai tokiose varžybose ir nori dalyvauti. Vis dėlto šiemet visi vieningai nubalsavo už drovius ir keistokus Timid Kooky. Grupę, kurioje dainuoja visi trys nariai, grupę, kurioje būgnininkais yra lygiavertis frontmenas, grupę, nevengiančią pajuokauti ir nevaidinančią rimtų, grupę, kuri gal dar ne visada tiksliai, bet matematiškai skaičiuoja ir dėlioja, grupę, kuri improvizuoja, o jos grojamo stiliaus taip lengvai neapibūdinsi. Gal ir nereikia. Nes pasakyti, kad jie primena Primus’us, būtų per vulgaru.

Todėl sakome jiems hello-o-o.

Paminėjus jūsų pavadinimą, visi perklausia po kelis kartus – neaišku, ką jis reiškia?

Timid [‘tɪmɪd] – nedrąsus, drovus.
Kooky [‘ku:kɪ] – keistokas, kvailokas.

Timid Kooky – būsena, kai būna labai nejauku ir jautiesi durnas. Iliustruokime pavyzdžiu: esate kokteilių vakarėlyje, kuriame gausu žmonių, o jūs kampe tūnote vienas, žiūrite iš dugno ir nejaukiai šypsotės, nežinodami ką pasakyti.

Ką grojo Tomas su Martynu iki kol prisijungė Dovydas?

Grojo kitaip ir blogai.

Retas atvejis, kai grupėje kartu dainuoja visi trys nariai. Ar jums (an)tiek patinka vokalinė muzika, ar (an)tiek neturite ką veikti grodami?

Turime trečią variantą – mes (an)tiek negražiai skambame po vieną, kad reikia dainuoti trise.

Ką veikiat, kai negrojat?

Visi studijuojam. Džiugas studijuoja vertimą iš anglų ir vokiečių, o Tomas su Dovydu – psichologiją. Kartais Tomas dirba, bet kartais ir išeina iš darbo. O laisvalaikiu mėgstam džiakuzi ir žvejybą.

Ne vienas jus girdėjęs žmogus paminėjo Primus, jūs patys pridedat: Frank Fitts, Queens of the Stone Age, Scooter. Kas dar įtakoja jūsų kūryba?

Frank Fitts parašėme prie „artist we like”, nes mes juos mėgstam kaip bičus, bet mūsų kūrybos nepersipina. O dar mėgstam Melvins, The I.L.Y’s, ir labai Beck’o “Golden Feelings” albumą. Ir Tokyo Ghetto Pussy. Ir Rom=pari.

Timid Kooky karjera atrodo kaip patepta: ,,Garaže 17” užimta 1-oji vieta ir geriausia Baltijos šalių grupė “Novus” konkurse. Kuo tepat, kad ir klausytojams, ir kritikams taip skanu? Vienas ingredientų, mano nuomone, charizma ir rimtų veidų atsisakymas.

Atvirai, patys nesitikėjom, kad visiem taip patiks. Bet šiaip labai daug ir ilgai „knisomės”, kol viskas išėjo taip, kaip yra dabar. Dirbom daug, kol mūsų muzika įtiko mums patiems, tiek individualiai, tiek visi kartu. Dabar dirbame lygiai tiek pat ir tokiu pačiu principu, turime daug idėjų ir stengiamės jas išpildyti taip, kaip įsivaizduojame.

Kaip “Novus” nugalėtojams, jums atiteko 8 valandų įrašų sesija profesionalioje įrašų studijoje. Kiek kūrinių norėtumėt įrašyt per šią pamainą?

Bandysim suspėt vieną.

Ta proga, kad jau esate geriausia Baltijos grupė, nesiruošiat išbandyti savęs bent jau Latvijoje ir Estijoje?

Žinoma norime išbandyti save ir svetur. Tačiau norėtumememe tai padaryti išleidę albumą.

Iki šiol mačiau du jūsų gyvus pasirodymus – abiejuose grojote dienos šviesoje, tik pirmajame buvote nusiteikę laisvai ir linksmai, o antrajame – palyginti, rimti ir susikaupę. Kada koncerte jaučiatės labiausiai timid, o kada – pakankamai kooky, kad ir ką tai bereikštų?

Labai daug priklauso nuo publikos. Kadangi vistiek vyksta toks enegetinis transferis, nu žinai. Ir nuo laiko priklauso. Kai grojom “Artistuose” per “Kultūros naktį” pusę trijų nakties, tai jau nuo pat pradžių jautėsi, kad traiškysis (taip pat ačiū Antanui ir bičams). O grojant dieną ne visada gaunasi būt kooky, tai kartais išeina ir timid.

Tai pirmasis jūsų festivalinis sezonas, panašu, grojate visur, kur kviečia. Ar renginio formatas įtakoja jūsų atsakymą? Kokiame festivalyje labiausiai norėtumėt pagrot, o kur – tikrai atsisakytumėt?

Priklauso nuo siūlomų sąlygų, nuo renginio vaibo, ar esam apie tą renginį girdėję, ir nuo organizatorių bendravimo pobūdžio, komunikacijos su mumis. Šiuo metu mūsų didžiausias noras yra pagroti “Open’er” festivalyje. O tikrai atsisakytume nebent ten, kur neleistų alūčio turėt.

“skelbiu.lt” radau jūsų skelbimą: “Absoliučiai vienintelis grupės demo iš automobilio. Stovis – pagrotas, bet groja puikiai. Unikalios grupės autografai ir autentiškas viršelio dizainas. Drums, sorryz. Pinigai bus paskirti pirmajam grupės cd arba vinilui. Kaina 20 000 euru.” Buvo interesantų? Jei neatsiras, ieškosite kitų būdų tam pirmajam?

Skelbimą patalpinome ne mes, o grupės fanas, kuriam padovanojom savo vienintelį kompaktą. Taigi, nei dėl interesantų, nei tolimesnių planų nieko pasakyti negalime, nes patys nežinome.

Kada labiausiai jaučiatės ore?

Labiausiai ore jaučiamės, kai skrendam lėktūvu. O jei atvirai, tai VISKAS ORE, SENIUKOUU

Internete:

facebook.com/timidkooky