Pirmą kartą Lietuvoje – reperis GZA iš Wu-Tang Clan

Kovo 6 d., trečiadienį, Vilniaus menų fabrike „Loftas“ – istorinis vakaras. Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta vienas legendinės repo grupės „Wu-Tang Clan“ narių – vienas įtakingiausių pasaulio reperių GZA.

Po sceniniu GZA vardu slypi Gary Grice, dar žinomas, kaip The Genius. Pastarasis slapyvardis ne iš piršto laužtas – G. Grice yra išskirtinė hiphopo muzikos istorijos dalis.

GZA ne tik priklauso kultiniam „Wu-Tang Clan“ kolektyvui, bet ir yra tituluojamas idėjiniu jos lyderiu. Grupės veikloje besisukantis nuo pat jos įkūrimo 1991-aisiais, šiandien GZA pelnytai gali vadintis vienu įtakingiausių reperių pasaulyje, įtakojusių šios muzikos ir subkultūros raidą bei stilistiką.

Nors bėgant metams „Wu-Tang Clan“ keitė narių sudėtį, GZA visada buvo vienas reikšmingiausių jos narių. Būtent jis buvo vienas tų, kuris pasirašė pirmąjį kontraktą su leidybine kompanija, kuris pasirodymus ankštose Niujorko salėse keitė į pasaulinius turus didžiausiose salėse ir atsiimdavo apdovanojimus už platininius ar auksinius albumus.

Sėkmė „Wu-Tang Clan“ šeimą lydėjo nuo pat pradžių. 1993 metais išleidę debiutinį albumą „Enter the Wu-Tang (36 Chambers)“ jie tuoj pat pateko į repo Olimpą, o debiutinis jų albumas iki šiol laikomas vienu geriausių albumų hiphopo muzikos istorijoje.

Žurnalas „Rolling Stones“ 2008 m. „Wu-Tang Clan“ paskelbė geriausia visų laikų repo grupe, o gerbėjai visame pasaulyje neabejoja, kad jie jau seniai nėra tik grupė – tai hiphopo ikona, vienijanti milijonus. Tuo neabejoja ir didžiausios verslo kompanijos pasaulyje, todėl šiandien „Wu-Tang Clan“ logotipą galima pamatyti visur – net ir „H&M“ prekybos tinkle ant marškinėlių.

Kūrybingam GZA vien veiklos „Wu-Tang Clan“ šeimoje nepakako – 1995 metais jis pradėjo solo karjerą ir išleido albumą „Liquid Swords“. Vėliau sekė kiti albumai, bet visus juos siejo ta pati sėkmė – milijoniniai pardavimai ir auganti gerbėjų armija visame pasaulyje.

Pirmasis ir vienintelis GZA pasirodymas Lietuvoje – pasaulinio koncertų turo pavadinto debiutinio albumo „Liquid Swords“ vardu, dalis. Tai bus pirmasis ne tik GZA pasirodymas Lietuvoje, bet ir pirmas kartas kai ant lietuviškos scenos stovės „Wu-Tang Clan“ atstovas.

GZA pasirodymas Vilniuje įvyks jau šį trečiadienį, kovo 6 d., menų fabrike „Loftas“.