WhaleDreams teatriniai nardymai realiame autobuse!

Teatro kūrėjų grupė kviečia į kiek netradicinį spektaklį ,,Vilnius – Palanga“, kuris vyks realiame autobuse. Kovo 30 d. 19 val. autobusas – simuliatorius keleivius į Palangą nuveš vos per pusantros valandos.

WhaleDreams

Aktorinio meistriškumo studijas baigę aktoriai, prieš kelis metus pradėjo skintis kelią į meno pasaulį labai nedrąsiai. Susibūrę į muzikinį kolektyvą WhaleSounds (liet. ,,Banginio garsai“) ieškojo žmonių atliepiančių jų kūrybą. Ir per gana trumpą laiką, jauni kūrėjai turėjo galimybę pasirodyti didžiuosiuose Lietuvos muzikos festivaliuose: ,,Loftas Fest“, ,,YAGA“, ,,Postcosmos“, „Saulėtosios naktys“ ir kt. Tarptautiniuose renginiuose: ,,Tedx Vilnius“, ,,Wat‘s next?“ ,,Kino pavasaris“, ,,nowJapan“ ir kt. Bei surengti savo koncertą, kuris buvo nufilmuotas 360° kamera.

Tačiau atradę savitą kūrybos braižą muzikoje, jauni aktoriai nusprendė neapsiriboti vien muzika – atrastus kūrybinius metodus panaudoti kuriant teatro spektaklį. Todėl visus teatrinius projektus žymi WhaleDreams (liet. ,,Banginio sapnai“) teatro grupės vėliava. ,,Muziką ir teatrą norisi atskirti ir jų nesulietį į vieną, tad dabar turime du kūrybinius vardus“, – apie vardų atsiradimą kalbėjo grupės lyderis Gabrielius Zapalskis.

Kūrybos principai

,,Visą svajingumą ir ilgesį svajonių, kuris mums būdingas muzikoje, bandome panaudoti teatro kūrime. Mūsų muzikiniuose kūriniuose yra daug skirtingų dalių, todėl šitas įvairumas yra ir teatriniuose projektuose. Visada pateikiame vienos istorijos dvi galimas versijas, kad būtų žiūrovui palikta erdvė lyginti ir analizuoti. Bandome įtvirtinti sąvoką ,,nardymas“, kadangi žiūrovas spektaklio metu pasirenka ką žiūrėti, girdėti ar jausti“, – kalbėjo Gabrielius Zapalskis.

Spektaklis ,,Vilnius – Palanga“

Paupio g. 31A ,,Downtown forest“ kempingo kiemelyje, žiūrovų lauks ryškus mėlynas autobusas su 49-iomis vietomis keleiviams. Spektaklis vyks realiame autobuse, kuris taps kelionės simuliatoriumi iki šalies kurorto. ,,Džiaugiamės galėdami pakviesti žiūrovus į tikrai neįprastą veiksmo erdvę. Tai spektaklis apie žmones, kurie kažkada važiavo prie jūros. Žiūrovai taps tais keleiviais, todėl istorijos gali kesitis ir atnešti mums daug netikėtumų. Bet spektaklis turi būti gyvas, kad būtų galima ką palyginti, analizuoti ar juoktis iki ašarų“, – kalbėjo organizatoriai.