Šiuolaikinių kompozitorių erdvinės muzikos ambisoniniai koncertai – “Atmosferos”

“Atmosferos”, tai šiuolaikinių kompozitorių erdvinės muzikos akusmatinių koncertų ciklas, kuriuo siekiama pažindinti klausytoją su eksperimentine muzika, garso ir patirtiniu menu. Ciklo programa bus pristatyta Zarasuose, Druskininkuose, Vilkaviškyje, Šakiuose, Šilutėje ir Gargžduose. Joje skambės Tine Surel Lange “Works for Listening”, Hans Peter Stubbe Teglbjaerg “Spherical Fountain”, Mato Šablauskio “n”, Godos Marijos Gužauskaitės “Towards the Tone”, Mantauto Krukausko “MORRIR”.

“Atmosferų” projekte ypatingas dėmesys skiriamas erdviniam garsui ir jo patyrimui per ambisoninę garso sistemą. Ambisonika dar vadinama įtraukiančiu garsu, kadangi klausytojus lyg “panardina” garso lauke ir turi didesnes tiek fizinio, tiek psichoakustinio, tiek ir estetinio poveikio galimybes. Vystantis technologijoms, menininkams atsiranda galimybė išbandyti jas ir įgyvendinti idėjas kuriant su naujais įrankiais. Klausytojams atsiranda galimybė patirti prieš tai nepatirtas estetines patirtis.

Renginių kalendorius:

Spalio 4 d.

Zarasų kultūros centras
Vytauto g. 1a/2 a, Zarasai

Spalio 5 d.

Druskininkų jaunimo užimtumo centras
Veisiejų g. 17, Druskininkai

Spalio 6 d. Vilkaviškio kultūros centras
Vytauto g. 28, Vilkaviškis

Spalio 7 d. Šakių kultūros centras

Nepriklausomybės g. 7, Šakiai

Spalio 8 d. Šilutės kamerinio teatro salė

Liepų g. 16, Šilutė

Spalio 9 d. Gargždų kultūros centras

Klaipėdos g. 15, Gargždai

Renginių pradžia 18:00

Renginiai nemokami

Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba

Projekto partneriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos muzikos inovacijų studijų centras ir Projekto rėmėjas – Audioforma

Projekto organizatorius – Kirtimų kultūros centras