2020 September

Pandemijos ribojimų paradoksas – didesnis kultūros prieinamumas

Pandemijai diktuojant visuomeninio gyvenimo apribojimus, nutiko netikėtas ir naudingas paradoksas – daliai žmonių kultūrinis turinys tapo labiau prieinamas nei bet kada. Vis daugiau renginių persikeliant į virtualybę, nelieka ne tik teritorinių, bet ir fizinių ribojimų, o kultūra tampa kiek labiau prieinama žmonėms su negalia.

Kas mes? Atsakymų variantai – nemokamuose VDFF seansuose

Socialinių tinklų ir visuotinio supanašėjimo laikais vis dramatiškiau kyla identiteto klausimas. Atsakymas į jį priklauso ne tik nuo asmeninių savojo „aš“ paieškų, bet ir istorinių, socialinių, kultūrinių mūsų šaknų bei geografinių platumų, kuriose tos šaknys šimtmečiais raizgėsi. Užčiuopti mūsų, lietuvių, ir mums artimų kraštų žmonių bendrąjį kodą kviečia Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF).

Milda Vyšniauskaitė – fotoparoda „Boys“

Nuo rugsėjo 19 d. iki spalio 30 d. Kirtimų kultūros centre bei virtualiai centro svetainėje kirtimukc.lt galėsite išvysti fotografės Mildos Vyšniauskaitės fotografijų projektą „Boys“, kuris nagrinėja modernią vyriškumo sampratą, kalba apie queer bei drag judėjimus. Projektas „Boys“ gimė dar 2016 […]

Elektroninės muzikos duetas Dopplereffekt pirmą kartą koncertuos Lietuvoje

Elektroninės muzikos gerbėjai turėtų suklusti – lapkričio 6 d. pirmą kartą Lietuvoje koncertuos Vokietijos elektroninės muzikos atlikėjai „Dopplereffekt“. Šis duetas laikomas vienu paslaptingiausių skaitmeninio muzikos pasaulio kolektyvų, o jo pasirodymo metu publika galės pasijusti lyg legendiniame Berlyno „Berghain“ klube, kurio dvasią duetas geba perteikti itin autentiškai.

Vasaros kino terasa „Gilios upės tyliai plaukia“ uždaro sezoną

Šią savaitę vasaros kino terasa „Gilios upės plaukia tyliai“ užbaigia savo sezoną, kurio metu buvo surengta beveik 30 nemokamų kino seansų. Medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“ iniciatyva susilaukė ne tik nacionalinės, tačiau ir kaimyninių šalių žiniasklaidos dėmesio. Projekto organizatoriai džiaugiasi, jog po Liubarto tiltu įrengtame ekrane buvo parodyti tiek jų kuruojamo ciklo „Lėtosios peržiūros“ filmai, tiek projekto partnerių parengtos programos.