Debiutinis Five Rituals albumas “V Rituals”

„V Rituals“ – tai jauno veržlumo, novatoriškumo muzikoje ir scenoje pavyzdys – jungiantis skirtingas elektroninės šokių muzikos ritmikas ir kviečiantis gilintis į muzikos šaknis. Propaguojamas gyvos muzikos atlikimas kūrėjų pasirodymuose tampa atspirtimi į emocinio ryšio paieškas, o albumas „V Rituals“ – tai dueto bendradarbiavimas su žymiais Lietuvos atlikėjais, tokiais kaip smuikininkė Lora Kmieliauskaitė, saksofonininkas Simonas Šipavičius, gitaristas Edvinas Kopcevas, violančelininkė Barbora Gailiūtė ir kitais. Dueto elektroninio skamesio sujungimas, naudojant gyvus instrumentus sukūrė unikalų elektroakustinį garsą.

Vienas iš dueto narių – Deividas Jaroška, kurį, šių metų pradžioje, “Resident Advisor” platforma įvardijo, kaip vieną iš kylančių žvaigždžių pogrindinėje elektroninės muzikos scenoje. Jaroška Lietuvos vardą garsino bei nuo 2017 m. dalyvavo renginiuose Kinijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje, Latvijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Nuo 2019 m. jis yra šiuolaikinio muzikos festivalio “Druskomanija” dalyvis. “Druskomanijoje“ jis pristatė elektroakustinės muzikos kompozicijas, bendradarbiaujant su geriausiais, jaunais Lietuvos instrumentalistais. Antrasis dueto narys – Andrius Grinevskis(Auren) – lietuviškos elektroninės muzikos kompozitorius, diskžokėjus, gyvos muzikos atlikėjas. Ankstyvoje savo kūrybos stadijoje, Auren įkvėpė „ambient“, „downtempo“ (lėto tempo) ir emocinės elektronikos stiliai.

Dėmesys atkreipiamas ir į skirtingų meno formų puoselėjimą, konkrečios sintezės išraiškai. Albumo pristatymo internetiniame renginyje, kuris vyko gruodžio 19d., 21 val. per “Loftas TV”, ten sutikome šokio elementus, taip pat ir tapybos darbus, meno instaliacijas. Albumo pristatymo metu, šokio pasirodymą atliko šokėja Martyna Meškauskaitė iš LMTA bei Kauno “Aura” šokio teatro šokėjas ir choreografas Matthew Livingston iš JAV. Matthew nėra vienintelis tarptautinis dueto svečias: prie projekto taip pat prisijungė vizualių menų kūrėjas Valentin Aguzzi iš Argentinos, kūręs skaitmenines vizualizacijas, skirtas akompanuoti „V Rituals” muzikai, kurios buvo rodomos renginio metu.

Autorių Vilmos Paliušytės ir Emilijos Kvieskaitės tapybos darbai įkūnijo auditoriją, kuri šiuo metu negali dalyvauti kultūros renginiuose, tad tam tikra prasme, renginio prodiuserio teigimu: „Skirtingos meno formos, kurias dabar įtraukiame į pasirodymus atspindi tai, ką anksčiau matė tie, kurie vaikščiojo į renginius ir parodas – šio, interaktyvaus įvykio metu, žiūrovais tampa tie objektai, kurie anksčiau kviesdavo žiūrovus“ – mintimis dalinasi Tomas Lukaševičius.
Fizinė albumo forma, anot dueto, pasirinkta neįprasta – albumas bus unikalus ne tik savo turiniu, bet ir forma: vinilinė plokštelė bus pagaminta iš perdirbto plastiko, taip siekiant sumažinti poveikį aplinkai, ugdyti klausytojus apie tradicinių vinilinių plokštelių taršą bei parodyti pavyzdį, kaip demonstruojant muzikos industrijos galimybes sumažinti taršą.
Šis projektas siekia sujungti Lietuvos pogrindžio muzikantus, kuriančius unikalią ir pasaulio pogrindžiui aktualią muziką bei suteikti jiems galimybę pristatyti savo meną, sprendžiant pagrindinę Lietuvos pogrindžio scenos problemą – kokybiškų muzikos produktų, skirtų Lietuvos muzikantų kūrybai reprezentuoti, trūkumą. Vinilinės plokštelės forma pasirinkta kaip pogrindžio muzikos vizitinė kortelė.

V Rituals – https://www.facebook.com/fiverituals
D. Jaroška – https://www.facebook.com/deividasjaros
A. Grinevskis – https://www.facebook.com/Andrius.Grinevskis
M. Meškauskaitė – https://www.facebook.com/martyna.meskauskaite
M. Livingston – https://www.facebook.com/caffinatedcheese

Nuotraukų autorius – Mantas Bartaševičius