Alternatyvios elektroakustinės muzikos duetas Ambulance On Fire pristato debiutinį mini-albumą.

Jaunasis merginų duetas, jau spėjęs atkreipti konceptualiosios elektroninės muzikos melomanų bei kritikų dėmesį, pristato savo debiutinį mini-albumą pavadinimu „Ambulance On Fire”. Leidinyje nugulė 4 originalios kompozicijos, kurias sukūrė ir įrašė Jūra Elena Šedytė ir Mėta Gabrielė Pelegrimaitė. Visiškai šviežią „Ambulance On Fire” debiutinį mini-albumą galima užsisakyti iš anksto „Future Sound Scientists” Bandcamp paskyroje jau nuo balandžio 29 d.

„Ambulance On Fire“ gimė iš dueto narių draugystės bei joje atsiradusių bendrų muzikinių pomėgių ir emocinių patirčių. Pasitelkdamos neįprastus skirtingų muzikos stilių – IDM, ambient, alternative, breakbeat, 90’s electronica, post-rock, synth-pop, experimental – derinius, improvizacijos ir kompozicijos žinias, atlikėjos kuria subtilią eklektiką, atskleidžiančią siekį pernelyg nekategorizuoti ir nežvelgti į muzikos stilius stereotipiškai. Taupūs dainų tekstai švelniai žadina empatijos jausmą, atkreipia dėmesį į tokias žmogaus būsenas kaip nerimas, pyktis ar baimė, dar stipriau išryškėjančias specifinėje muzikinėje atmosferoje. Gyvų ir elektroninių instrumentų sintezėje persipina tekstūros, gimsta lyriškos ir retsykiais aštrios melodijos, išnyra Lo-fi ir eksperimentinės muzikos motyvai, papildomi tamsiais šokių muzikos ritmais. Lengvos ironijos muzikai, skambančiai šiame mini-albume, suteikia atpažįstami kičiniai senų sintezatorių tembrai ir ritmai.

Gali pasirodyti, kad duetas „Ambulance On Fire” yra dar visai jaunas ir šviežias kūrinys, tačiau nereikia apsigauti, nes jo narės kiekviena savo muzikinį kelią pradėjo tikrai anksti. Jūra Elena – kompozitorė, bakalauro studijas baigusi Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, magistrą studijavo Rytmisk Musikkonservatorium Danijoje, duete ji groja klavišiniais, dainuoja bei yra atsakinga už elektronikos dalį. Fleita, bosine gitara grojanti bei taip pat dainuojanti ir efektus įvaldžiusi Mėta Gabrielė, savo muzikinį kelią pradėjo kaip džiazo muzikos atstovė. Pabaigus šiuolaikinės muzikos atlikimo magistro studijas Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, pakreipė save šiuolaikinės akademinės bei improvizacinės muzikos link.

Atlikėjos būdamos skirtingų muzikos sričių profesionalės, surado tik sau būdingą ir todėl labai išskirtinį skambesį, kurį įrašyti ir paruošti leidybai patikėjo garso režisieriams iš „MAMA studios” muzikos įrašų studijos, įsikūrusios Vilniuje. Konceptualų „Ambulance On Fire” mini-albumo viršelį sukūrė vizualiojo meno kūrėja Aušra Umbrasaitė.

Pasaulinėse muzikos klausymo platformose (Spotify, Deezer ir kt.) bei internetinėse muzikos parduotuvėse (iTunes, Junodownload ir kt.) mini-albumas „Ambulance On Fire” pasirodys gegužės mėnesį, o išankstinių užsakymų metu klausytojai gali susipažinti su mini-albumu išgirsdami titulinį kūrinį tuo pačiu pavadinimu.

Pre-order link: https://futuresoundscientists.bandcamp.com/album/ambulance-on-fire-ep