A.Mickevičiaus biblioteka kviečia į nemokamus koncertus

Klausyk muzikos legaliai!“. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka vilniečiams ir miesto svečiams rugsėjo mėnesį dovanoja net 5 nemokamus koncertus.

Koncertuose bibliotekoje išgirsime Lietuvos muzikos kūrėjus ir atlikėjus, kurie šiais metais daug kūrė, tačiau dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos turėjo mažai galimybių pristatyti naujus kūrinius viešuose koncertuose. Šių koncertų tikslas – ne tik pristatyti aktualių Lietuvos jaunųjų muzikos autorių kūrybą, bet ir skatinti teisėtą muzikos kūrinių naudojimą.

Rugsėjo 11 dienos vakare bibliotekos organizuojamą „Skaitymo festivalį 2021“ uždarys bei rugsėjo mėnesį bibliotekoje vyksiantį koncertų ciklą atidarys elektroninės muzikos ir repo atlikėjas Mesijus bei muzikos grupė Planeta Polar. Koncertas vyks erdviame bibliotekos kieme Trakų g. 10, kurį šią savaitę puošia vakarais nušvintanti menininko Kasparo Bagdono instaliacija.

Rugsėjo 14 dieną 18:30 sielos pokalbiams į savo solinį koncertą kviečia Ingaja. Renginio metu Ingaja atliks kūrinius iš savo albumo REVERIE bei naujas, dar neišleistas savo dainas.

Koncertas vyks Adomo Mickevičiaus bibliotekos Didžiojoje salėje, antrame aukšte. Atlikėja ir dainų autorė iš Klaipėdos Ingaja reprezentuoja Lietuvos kūrybinę įvairovę atspindint vakarietiškąjį charakterį. Dainų tekstai pilni archetipinių vaizdinių sujungiančių bet kokios kultūros žmones. Kiekvienas žodis ir garsas gimsta natūraliai, iš vidaus, atspindėdamas kūrėjos asmenybę.

Projekto „Koncertai Adomo Mickevičiaus bibliotekoje“ metu rugsėjo 16 dieną pasirodys „Solange Arzu“, rugsėjo 28 – duetas „lazy diamond‘s underground“ ir rugsėjo 30 dieną – atlikėja ir muzikos prodiuserė „Umiko Kotori“.

Šių koncertų partnerė Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA pastebi, kad nors piratavimo mąstai mažėja ir visuomenės sąmoningumas kyla, vis dar tenka su piratavimu kovoti tiek šviečiant visuomenę, tiek taikant sankcijas piratinių svetainių savininkams, tiek ir pateikiant alternatyvas vartotojams. Lietuviškos muzikos platforma „Pakartot.lt“ labai prisideda prie piratavimo mažinimo, o talpindama savo narių įrašus į Spotify, Deezer, Shazam, Google Play, Apple Music ir kitas tarptautines platformas, AGATA didina lietuviškos muzikos prieinamumą. Visų bibliotekoje projekto metu koncertuosiančių atlikėjų naujai pristatomą kūrybą bus galima rasti šiose legaliose muzikos pasiklausymo platformose.

Projekto „Koncertai Adomo Mickevičiaus bibliotekoje“ rėmėjai ir partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Asociacija AGATA, radijas START FM ir (sub)kultūros e-žurnalas ORE.LT. Visi projekto koncertai nemokami. Įėjimas su galimybių pasu.

Nuorodos:

Skaitymo festivalio baigiamasis koncertas: https://www.facebook.com/events/2836331006630889

INGAJA koncerto Facebook prieiga: https://www.facebook.com/events/394932662290980

SOLANGE ARZU koncerto Facebook prieiga: https://www.facebook.com/events/307927811087745

Daugiau informacijos: https://amb.lt/lt