Adomo Mickevičiaus bibliotekoje – nemokamas UMIKO Kotori koncertas

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka rugsėjo 30 dieną 18.30 val. kviečia į UMIKO Kotori koncertą Didžiojoje salėje.

„Visgi už tokią Lietuvą kovojome. Kad net ir lietuvė, pasivadinusi japoniškai, gali čia groti savo kosmosą, kiek širdis geidžia. Koncertas truks valandą, nevėluokite“, – taip į savo koncertą kviečia UMIKO Kotori – kompozitorė, vokalistė, instrumentalistė Elena Neniškytė. Pastaruosius ketverius metus Elena kūrė muziką ir grojo grupėse Umiko, shishi, Ministry of Echology, kartu su muzikantu, būgnininku Mantu Augustaičiu sukūrė ir įrašė kinematografinės muzikos albumą „Mommy’s karma and The Night savings”, kūrė muziką bei garso takelius spektakliams, dirbo prie solo projekto Kotori. Šiais metais jau kaip UMIKO Kotori išleido audiovizualinį solo albumą „In the nowhere without the no“, o šiuo metu bendradarbiaudama su kolegomis muzikantais kuria naują albumą.

Meilė muzikai, o ne pinigams

Paklausta, koks yra jos klausytojas, Elena atsako: „Visoks. Manęs ir mano šuo klauso, net žinau, kurie gabalai jam labiau patinka… Džiaugiuosi, kai į koncertus ateina žmonės, na, gyvi, ne mirę, nors ir mirusius prakalbinu kartais nuo scenos. Negaliu pakęsti skirstymo, lyginimo, konkuravimo, koks tai bebūtų klausytojas – ar skustas ir su randu galvoj, ar senas ir su klausos aparatu, ar mažas ir dar „nieko nesuprantantis“. Grojau ir grosiu visiems, kurie klauso, nesvarbu, su kokios firmos batais. Muzika man yra apie naujus potyrius ir jausmus ir jei aš pasiekiu tą vietą savyje, kur jie nuo to, kaip groju, sukyla, aš žinau, kad ir kitam sukils. Jeigu kūrėjas gali apibūdinti savo klausytoją, vadinasi, jis dirba pardavimams. O aš myliu muziką (ne marketingą) ir manau, jog šiais laikais tokių žmonių su meile tam, ką daro, o ne meile pinigams, trūkumas ir lemia pasaulio kančias ir skurdą. Svarbu aistra muzikoj, jei jos nėr, darai nusikaltimą (gan didelį) ir ją grodamas, ir ją siūlydamas.

Aš mėgstu juoktis, visiems to ir linkiu. Ir linkiu paklausyti tos muzikos, kurios autoriai jau mirę. Kartais iš tų kapų ne vien tyla girdisi. Ir ji sako: „Vaikeli, šitas šūdas, kurį darai, smirdi“. Kol kas aš dar sau kvepiu, nes man tai, ką groju, kelia naujus potyrius ir jausmus. Džiaugiuosi galėdama iš savo nestandartinės muzikos gyventi, kuriu ją spektakliams, filmams ir kitiems nekomerciniams projektams. Kuriu ją tokią, kad man gėda po laiko nebūtų, nes esu tokios sukūrus, kur gal gėda buvo. Tas pačias reklamas aš slepiu, nes nelabai malonu. Pavyzdžiui, išvis alaus negeriu ir kitam nerekomenduoju, o sukūriau kažkada jiems neblogų hitų reklamai… Ech. Negerkit daug alaus, nesveika. Kažkada buvo baisu būti savimi ir vos nepardaviau savo balso ir sielos reklamos velniui ir pinigams, kurių ten yra ir buvo daug. Bet užteko kelerių metų suprasti, jog tai ne man“.

Koncertų ciklas skatina legalų muzikos klausymą

Rugsėjo 30 dienos koncerte bus galima pamatyti šešis naujus UMIKO Kotori video klipus: „Jie mane stebina kaskart, kai juos žiūriu. Tikslas buvo gaivinti žmogaus nebejudančią sielą su kūnu, tikiuosi, jūs gausite bent kiek tos gaivos į juos žiūrėdami, o gal ir patys vienumoje likę pajudėsite. Koncerte bus galima išgirsti mano senos bei visiškai naujos solo programos perlų bei deimantų rinkinį. Nuostabiai žiba, tviska, ir pjausto su „drūžba“ mano bosinė gitara kartu su mano balsu jus ir jūsų nerimą į gabalus. Ateikite. Tarp lentynų bus jauku“.

Rugsėjo mėnesį Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje jau dainavo „Mesijus“, „Planeta Polar“, „Ingaja“, „Solange Arzu“, „lazy diamond‘s underground“. Projekto „Koncertai Adomo Mickevičiaus bibliotekoje“ organizatoriai siekia pristatyti aktualią Lietuvos jaunųjų muzikos autorių kūrybą bei skatinti teisėtą muzikos kūrinių naudojimą. Projekto rėmėjai ir partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Asociacija AGATA, radijas START FM ir (sub)kultūros e-žurnalas ORE.LT. Visi koncertai nemokami. Įėjimas su galimybių pasu.

Nuorodos:

UMIKO Kotori koncerto Facebook prieiga: https://www.facebook.com/events/237881558274677
Albumo vaizdo klipai, audio takeliai, kūrėjos diskografija: https://umikokotori.com/
UMIKO Kotori FB: https://www.facebook.com/Umikokotori/
Umiko Kotori Spotify: https://open.spotify.com/artist/23MZR60MqnuNLEvyyJSwN4