„gallery 1986” erdvėse pristatoma renginių serija muzikos naujovių mylėtojams

Šį pavasarį duris publikai atvėrusi muzikos ir kultūros erdvė „gallery 1986“ leidžiasi į muzikinį nuotykį drauge su bendruomenės radijo stotimi „Radio Vilnius“. Šios dvi naujos, tačiau jau nemažą melomanų pripažinimą įgijusios, iniciatyvos kuria unikalią renginių seriją „EXZIBIT“ (liet. „Eksponatas“), kuri nurodo į meno ir muzikos sąjungą šokių aikštelėje.

Spalio 2 d., šeštadienį, „gallery 1986“ erdvėje vyksiančiame „EXZIBIT“ bus galima išgirsti net keturių atlikėjų kuriamus muzikinius pasakojimus – čia pasirodys sparčiai kylanti šokių muzikos kūrėja ir atlikėja HAAi, vienas žymiausių Lietuvos didžėjų Manfredas ir vietinės scenos talentai bei „Radio Vilnius“ rezidentai – Jogaila ir Indré.

Londone reziduojanti australė HAAi užsitarnavo vieno įdomiausių balsų šiuolaikinės elektronikos pasaulyje vardą. Šios atlikėjos pasiekimų sąraše – kolaboracijos su tokiais kultiniais atlikėjais kaip The Chemical Brothers, leidiniai prestižinėje įrašų studijoje Mute Records ir kasmėnesinė laida BBC Radio 1 radijo eteryje.

„EXZIBIT“ serijoje pristatoma unikali tarpdisciplininė patirtis, kurioje elektroninė muzika užima kultūrinės, o ne tik pramoginės, scenos vietą. „Kuruodami „EXZIBIT“ renginius kruopščiai apmąstome patirčių sintezę – ieškome ne tik aktualių ar unikalių savo muzikinėmis idėjomis atlikėjų, bet ir galvojame kaip jų muzikinis skambesys papildys industrines „gallery 1986“ erdves, todėl besiruošdami renginiams bendradarbiaujame su įvairias menininkais, kaip pavyzdžiui šviesų dailininku Eugenijumi Sabaliausku. Taip pat, džiaugiamės, kad tiek pasaulinėje, tiek vietinėje elektroninės muzikos scenoje, daugėja moteriškų vardų ir galime su jais supažindinti klausytojus”, – pasakoja „Radio Vilnius bendraįkūrėjas Manfredas Bajelis.

„Radio Vilnius“ – tai didžėjaus Manfredo Bajelio ir garso menininkės Kotrynos Briedytės šiais metais įkurtas nepriklausomas miesto bendruomenės radijas. Visiems atvira, netradicinė stotis kviečia tapti fiziniu ir virtualiu susitikimo tašku miesto gyventojams, jauniems muzikantams ir jau patyrusiems prodiuseriams, kultūrinių renginių kuratoriams bei Vilniaus miesto svečiams ir skatina juos dalintis idėjomis, bendrauti bei dalyvauti globaliame kultūriniame pasaulyje.

„gallery 1986” – tai Vilniaus naujamiesčio rajone stūksančiame industriniame pastate įsikūrusi daugiau nei 1000 kvadratinių metrų erdvė, skirta muzikiniams renginiams bei įvairių kultūrinių iniciatyvų įgyvendinimui. Pavasarį duris pravėrusios vietos pavadinimas kilo iš architektūrinės citatos – ant vienos iš grindų plytelių aptikto užrašo, datuojamo 1986-aisiais metais.

„Šią erdvę matome kaip naują ir atvirą platformą kolaboracijoms su įvairiomis tarpdisciplininėmis iniciatyvomis – ne išimtis ir „Radio Vilnius“, su kuriais organizuojame jau trečią „EXZIBIT“. Kurdami “gallery 1986” – norime praplėsti veiklos spektrą ir koncentruotis ne tik į šokių, bet ir eksperimentinę muziką, kultūrą bei meną.”, pasakoja vienas iš erdvės „gallery 1986” įkūrėjų Vidmantas Čepkauskas.

Daugiau informacijos apie renginį „gallery 1986” ir „Radio Vilnius“ facebook paskyrose.