Solange Arzu koncertuos bibliotekoje Vilniuje

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka tęsia penkių koncertų ciklą bibliotekoje ir rugsėjo 16 dieną kviečia į nemokamą SOLANGE ARZU ir jos grupės pasirodymą.

Solange Arzu – tai Vilniuje gyvenančios prancūzės aktorės ir dainininkės Clotilde Solange Rigaud sceninis vardas. Gimusi Prancūzijoje, tačiau pastaruosius 10 metų gyvenusi Vilniuje bei čia atradusi savo muziką, Clotilde Lietuvą taip pat laiko savo namais: „Esu kūrėja tarp čia ir ten, tarp vienų namų ir kitų. Neatsitiktinai taip ir pavadinau savo debiutinį albumą – „The Long Way Home“, kur būtent per muziką išreiškiu savo jausmus,“ – sako Solange Arzu.

Koncertas bibliotekoje – nauja patirtis

Prisimindama vaikystę Prancūzijoje, Clotilde sako, jog nuo mažų dienų mėgo lankytis bibliotekos vaikų skyriuje ir ten sėdėti valandų valandas: „Biblioteka – tai jaukumas, naujų knygų kvapas ir subtilus šnabždesys tarp lentynų… Čia mėgstu būti ir dėl to, kad kiekviena knyga, kurią išsirenki, leidžia panirti į visiškai naują pasaulį.

Tai mane be galo įkvepia. Man bibliotekoje gera būti ir todėl, kad čia mane apima ramybė, o su ja atsiranda ir erdvės kūrybiniams impulsams – Lietuvos nacionalinės bibliotekos erdvėse netgi kūriau savo pirmąjį albumą bei montavau muzikinį vaizdo klipą.“.

Paklausta, kokias knygas galėtų įvardinti savo kaip mėgstamiausias, Clotilde pirmiausia mini George Sand „Mažoji Fadetė“ ir Frances Burnett „Paslaptingas sodas“. „Tai mano vaikystės ir paauglystės knygos, pakeitusios mano gyvenimą ir palikusios įspūdį visam gyvenimui. „Mažoji Fadetė“ – ypatinga knyga apie meilę, gamtą, augimą, o herojė – jautri ir trapi mergaitė – priminė mane“.

Rugsėjo 16 dieną Adomo Mickevičiaus bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilniuje) vyksiantis koncertas bus pirmas kartas, kai Solange Arzu koncertuos bibliotekoje. „Didžioji salė, kurioje vyks koncertas, turi nuostabią aurą. Be to, tai bus mano pirmasis koncertas, kai grosiu tikru fortepijonu! Toks džiaugsmas!“, – sako kūrėja. Koncerto metu kartu su ja scenoje pasirodys Aurimas Driukas (gitaros) ir Andrius Balevičius (mušamieji).

Muzika, kurios klausoma širdimi

Solange Arzu – lyrinės, romantinės, gilios meditacinės muzikos kūrėja ir puoselėtoja. Kūrėją domina spalvinga cirko atmosfera ir romų muzika, įkvėpimo semiasi iš ją supančios aplinkos – gamtos, kino, slapčiausių norų, svajų.

Koncertų metu žiūrovai jaučia stiprų ryšį su atlikėja, tarytum persikelia į kitą būseną. „Jei meilė turėtų garsą – tai būtų tavo muzika. Tai – meilės muzika“, – tokį komplimentą yra girdėjusi Solange Arzu.

Paprašyta apibūdinti savo kūrybos klausytoją, dainininkė susimąsto: „Jis man dar paslaptingas. Žinau tik, kad jis myli ramybę ir jos ieško. Myli grožį ir tyrumą jame. Ir ieško poetikos muzikos skambesy“.

Piratavimui – ne!

Koncertų ciklo Adomo Mickevičiaus bibliotekoje partnerė yra Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA, o visi pasirodymai skirti atkreipti dėmesį į vis dar aktualią muzikos piratavimo problemą.

„Esu prieš piratavimą, muzikos visada klausau legaliai. Naudojuosi Spotify platforma, o kai einu į koncertus, visada perku fizinius albumus, nes tai ne tik pagarba muzikantui, bet ir sau – pasidovanoti tai, kas yra brangu ir unikalu. Ir, žinoma, tai palaiko kūrėją“, – sako Solange Arzu, kurios autorinį kompaktinį diską taip pat bus galimybė įsigyti po koncerto.

Projekto „Koncertai Adomo Mickevičiaus bibliotekoje“ metu rugsėjo 14 dieną koncertuos Ingaja, rugsėjo 16 dieną pasirodys „Solange Arzu“, rugsėjo 28 – duetas „lazy diamond‘s underground“, o rugsėjo 30 dieną – atlikėja ir muzikos prodiuserė „Umiko Kotori“.

Projekto „Koncertai Adomo Mickevičiaus bibliotekoje“ rėmėjai ir partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Asociacija AGATA, radijas START FM ir (sub)kultūros e-žurnalas ore.lt. Visi projekto koncertai nemokami, įėjimas su galimybių pasu.