“Mirštantis . Miestas. Gyvenimui” – senąją Vilniaus elektrinę užlies industrinių garsovaizdžių banga

Spalio 21 d., ketvirtadienį, Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje pristatomas alternatyvios muzikos kūrėjo Donato Bielkausko – Donio naujas albumas “Mirštantis. Miestas. Gyvenimui”. Įspūdingose pirmosios sostinės jėgainės erdvėse kartu pasirodys žinomi Lietuvos industrinės bei eksperimentinės elektroninės muzikos scenos pradininkai – Audrius Šimkūnas (Sala), NULIS:S:S:S (Laurynas Jukonis) ir McKaras. Tokio muzikos įvykio mūsų šalyje nebuvo daugiau nei dešimtmetį.

Donato Bielkausko kūryba per du dešimtmečius sklido dviem kryptimis – jis žinomas ir kaip etno, postfolklorinės muzikos autorius, ir kaip avangardinės elektronikos, ambient stilistikos puoselėtojas. “Mirštantis. Miestas. Gyvenimui” – ypatingos koncepcijos albumas, apibendrinantis ir jungiantis Donato Bielkausko kūrybą per 20 metų. Kartu su juo albumo muziką gyvai atliks bendražygiai Kristijonas Lučinskas (Driezhas) ir perkusininkas Viktoras Rubežas.

Albumo idėja skatina ekologinius klausimus, kurie aktualūs kiekvienam miestui – tai pramoninės, technologinės atšiaurios miesto pusės ir natūralios gamtinės aplinkos, kokioje norėtų gyventi žmonės, susidūrimas. Šių dviejų, dažnai prieštaringų ir nesusikalbančių polių santykį įgarsina Donato Bielkausko įrašyta naktinė Klaipėdos garsovaizdžio panorama, pramoniniai uosto ūžesiai, dieną naktį netylanti mechaninė romantika. Kitoje pusėje – skaidrus ambient, autorinė Donato muzika, elektroninės pamario fokloro transkripcijos, gamtos gyvybė.

“Diskusijos tarp ekologijos problemų viešintojų ir taršos šaltinių atstovų vis aštrėja. Neretai balansuojama ties nesusikalbėjimo, neapykantos ir nusivylimo riba, – teigia projekto autorius D. Bielkauskas. – Visgi, kokia yra miesto ekonominio progreso kaina? Projekto pavadinime koduojama mintis – ieškoti ir atrasti bendrą vardiklį tarp industrinio uostamiesčio ir jame gyvenančios bendruomenės, kaip galimų gamtos sąjungininkų.”

Pristatymo metu garsai sklinda dvejomis skirtingomis kryptimis, persiliedami arba atsiskirdami, o klaustyojas pasirinkdamas arba keisdamas savo buvimo vietą gali pats “miksuoti” savo patyrimus, savotiškai sukurti savo albumą.

Dvidubą CD albumą išleido leidykla “Dangus”. Unikalios koncepcijos leidinį sudaro du skirtingo turinio kompaktiniai diskai, sukomponuoti taip, kad juos galima klausyti atskirai arba abiejų kartu. Klausytojas kompaktinėje plokštelėje randa kodą, kuris nukreipia į trečiąjį garso takelį.

Pirmiesiems 100 lankytojų, įsigijusiems renginio bilietus, 2CD leidinys dovanojamas.
Renginio pradžia 19.00 val.

——-
Įvykis ir informacija:

https://www.facebook.com/events/391999708988078

Albumas “Mirštantis. Miestas. Gyvenimui”:

https://dangus-pro.bandcamp.com/album/mir-tantis-miestas-gyvenimui