Netikėti garsiniai potyriai – naująjame M.Aleksos ir P. Kilbausko muzikiniame projekte

Spalio 14 d., ketvirtadienį, Vilniaus Naujamiesčio rajone įsikūrusioje erdvėje „gallery 1986“ bus pristatytas išskirtinis Marijaus Aleksos ir Pauliaus Kilbausko muzikinis pasirodymas, kuriame susilies eksperimentinės elektronikos ir džiazo garsai.

Marijus ir Paulius, jau daugelį metų drauge kuriantys ir dirbantys muzikantai, leidžiasi į žanrus griaunančius eksperimentus, kur susipina „gyvų“ būgnų ir elektronikos tekstūros, autentiški garsų radiniai bei inovatyvūs kompoziciniai sprendimai. Tandemas pirmą kartą drauge prisistatė festivalyje „Vilnius Mama Jazz“ 2020 metais. Industrinėje „gallery 1986“ aplinkoje vyksiantį jų pasirodymą stipriomis vizualinėmis patirtimis praturtins šviesų dailininkas Eugenijaus Sabaliauskas.

„Kultūrinėms iniciatyvoms ir tarpdisciplininėms kolaboracijoms atvira „gallery 1986“ džiaugiasi galėdama pristatyti naujausią Marijaus Aleksos ir Pauliaus Kilbausko projektą. Šių kūrėjų bendradarbiavimas puikiai atspindi tai, ko siekiame savo naujoje erdvėje – žanrų, epochų ir demografines ribas įveikiančių meninių patirčių.“ – apie būsimą renginį pasakoja vienas iš „gallery 1986“ įkūrėjų Vidmantas Čepkauskas.

Marijus Aleksa – būgnininkas ir prodiuseris savo hibridiniu skambesiu išsiskiriančioje kūryboje jungiantis džiazą su elektronine ir pasaulio muzika. 2018 m. M. Aleksa išleido debiutinį albumą „MAPS“, kuriame atskleidė savitą ir žaismingą džiazo ir šokių muzikos derinį. Šis albumas sulaukė palaikymo iš tokių muzikos autoritetų kaip Bradley Zero (BBC1) ir Marshmello (NTS). Marijus praturtino savo muzikinę patirtį gausiai bendradarbiaudamas ir su kitais menininkais. Jo gastrolių tvarkaraštis – įtemptas ir įvairus. M.Aleksa grojo daugiau nei 40 šalių kartu su tarptautiniu mastu pripažintais džiazo atlikėjais, tokiais kaip Keyonas Haroldas, „Grammy“ laureatas Billas Laurance, Joe Armonas Jonesas, Ashley Henry, Dennisas Rollinsas, China Moses, Anthony Joseph, Femi Temowo, Oskaras Jerome’as ir daugeliu kitų.

Žinomas muzikos prodiuseris, kompozitorius ir instrumentalistas Paulius Kilbauskas yra projektų „Empti“, „Overtone“, „Bango Collective“, „Dublicate“, „Amberscope“ įkūrėjas ir dalyvis. Taip pat žinomas ir kino industrijoje dėl gausybės dėmesio vertų filmų garso takelių. Paulius kartu su Domu Strupinsku, kaip projektas „The Bus“, pelnė Sidabrinę gervę už muziką I. Jonyno filmui „Lošėjas“, o filmui „Sasha Was Here“ su Vygintu Kisevičiumi kurtas garso takelis buvo nominuotas Obanjė kino festivalyje, o šiais metais nominuoti Latvijos Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Lielais Kristaps 2021“.

Unikalių ir netikėtų skambesių mylėtojai spalio 14 dieną kviečiami į Marijaus Aleksos ir Pauliaus Kilbausko muzikinių patirčių pasaulį industrinėse „gallery 1986“ erdvėse. Daugiau informacijos „gallery 1986“ facebook paskyroje.