Más Hangok kviečia manipuliuoti savo kūriniu

Eksperimentinė skaitmeninė muzikos paltforma, kurioje klausytojai gali savo nuožiūra manipuliuoti vieną iš ką tik pasirodžiusio minialbumo “Contemporary Man” dainų “Glasshouse”.

Svetainę galite išbandyti čia – https://mashangok.co.uk/

Mini albumo galite pasiklausyti jūsų mėgstamoje skaitmeninės muzikos platformoje – https://hypeddit.com/mashangok/contemporaryman

Kas yra Más Hangok (iš vengrų kalbos išvertus ‘Kiti Garsai’)?

Šis keistas muzikinis darinys susideda iš Lietuvoje gimusios bei užaugusios, bet šiuo metu Škotijoje gyvančios kompozitorės, bei instrumentų kūrėjos Guodos Diržytės (taip pat žinomos Gong Girl pseudonimu), bei šiuo metu Anglijoje gyvenančios Vengrų/Britų vokalistės bei garso menininkės – Majos Mihalik. Šis projektas gimė 2016 metais, Braitono eksperimentinės muzikos pogrindyje, kaip improvizacinis, gyvos ‘pasaulio‘ muzikos kolektyvas. Bet 2020 metais, prasidėjus pandemijai, Más Hangok beieškant būdo kaip toliau kurti esant skirtinguose miestuose perkėlė savo koloboraciją į skaitmeninę erdvę ir pradėjo kurti ambientinę elektroninė folktronic stiliaus muziką. 2020 metais Más Hangok išleido savo debiutinį mini-albumą Chaos kuris buvo finansuotas Lietuvos Kultūros Tarybos stipendijos lėšomis.

Apie ką yra šis projektas?

Contemporary Man mini-albumas yra apie šiuolaikinių žmonių tarpusavio ryšį, susvetimėjimą, nuolatinį skubėjimą bei gyvenimo būdą kapitalistinėje visuominėje. Visose dainose naudojamos vengrų, bei anglų kalbos bei azijos kultūrų isntrumentuotės kurios bando užmegsti dialogą, nors pilnai ir nesupranta viena kitos bet viena kitą bando papildyti. Tai tampa ironiška metafora šiuolaikiniam pasauliui, kur technologijos esame visada sujungti bet tuo pačiu metu taip nutolę vienas nuo kito.

Kartu su šiuo mini albumu, mes išleidome interaktyvią internetinę svetainė kur klausytojai gali tiesiogiai manipuliuoti vieną iš naujojo mini albumo dainų – Glasshouse, taip naikinant ribą tarp atlikėjo bei klausytojo. Ši svetainė yra sukurta draugų grupės, kurie išmanatys labai skirtingas sritis (muziką, programavimą bei grafinį dizainą) nusprendė išbandyti savo draugystės ribas ir sukurti kažką kas nelabai gali būti apibrėžta dabartinės muzikos industrijos.

Programavimo darbus atliko Justas Bikulčius bei Danielius Šukys. Grafinį dizainą – švedų/britų dizaineris Gustav Freij. Projektas yra finansuojamas britų fondų – Help Musicians bei Arts Council England.