Festivalyje OXYMORA: triukšmas iš lietuviško pogrindžio ir net trys “efektai”

Lietuviškos pogrindžio muzikos festivalis Oxymora šiemet keliauja į Žalvario parką ir liepos 8-10 dienomis tęs garsų, išsiskiriančių iš masinio muzikos vartojimo standarto, paiešką. Dar karantino laikotarpiu muzikos entuziastų DIY (pasidaryk pats) principu įgyvendintas festivalis grįžta su didesnėmis ambicijomis ir dar tikresne meile lietuviškai eksperimentinei ir dažnai į muzikinių žanrų rėmus netelpančiai, muzikai.

“Mes norime prioritezuoti augančią ir vis labiau lipančią iš klišių Lietuvos muzikos atlikėjų sceną, nepalikti jų tik didesnių, bet nebūtinai kokybiškesnių užsienio grupių “apšildymams”” – kalba festivalio komanda. Organizatoriai, aktyvūs lokalios muzikos gyvenimo dalyviai (kūrėjai, vadybininkai, dizaineriai, melomanai), dažnai girdi muzikantų kuriančių eksperimentinę muziką nuogąstavimus apie jų muzikinėms paieškoms skiriamų erdvių bei progų stoką. Renginio sumanytojai festivalio kontekste siekia atliepti šią problemą, burti įvairialypę, dinamišką, tačiau tvirtą kūrėjų ir jiems prijaučiančių smalsių žmonių bendruomenę, paremtą vieni kitų palaikymu. “Šias progresyvias, keistas, pilnas netikėtumų grupes ir jų klausytojus jungia vienas atspirties taškas – unikalaus garso puoselėjimas, jo paieška ir bujojimas Lietuvoje” – teigia komandos nariai.

Šiemet dviejų dienų Oxymoroje lankytojai galės šokti pagal gerai žinomas ir Oxymoroje tobulai “įsipaišančias” grupes kaip Sraigės efektas ar Timid Kooky, bet stebėtis ir mažiau girdėtais lokaliais garsais. Vieni tokių – Skafandras, neseniai išleidęs stiprų debiutinį albumą “The šra i & ii”, kuris stebina savo kokybe ir kūrybingumu (https://www.youtube.com/watch?v=0GplcDmjDWk&t=56s). Dar vienas svarbus atradimas – Keista Bjauri Žuvis – vieni iš sunkiausiai apibūdinamų atlikėjų programoje, bet būtent tokie, kokių reikia Oxymorai. Duetas nevaržomai improvizuoja, kartais pankuoja, o padūkęs būgnų trankymas susiliejęs su elektronika pasirodymuose prikausto kiekvieno dėmesį (https://www.youtube.com/watch?v=gMI_o3BJNyI). Jau pamiltas Vilniuje trio Quark Effect festivalyje užkurs triukšmingą vakarėlį pasitelkdami būgnus, saksofoną ir elektroniką (https://www.youtube.com/watch?v=hjOa5bgiAvQ). Grupės Plié “Never Took Place” albumas buvo ryškus pasiekimas Lietuvos eksperimentinės / avangardinės muzikos scenoje. Grupė puikiai įkūnija festivalio pavadinimo disonansiškumą – bus agresijos ir baleto (https://www.youtube.com/watch?v=IFT46TAadN4).

Oxymoron /ˌɒksɪˈmɔːrɒn/ – a figure of speech in which apparently contradictory terms appear in conjunction (e.g. faith – unfaithful kept him falsely true).

Muzikinius pasirodymus papildys performansai, kūrybinės dirbtuvės, „Tape kiosk“ parduotuvė, festivalio radijo taškas, nuostabi Žalvario parko lokacija ir mielo širdžiai absurdo kupina atmosfera.

NUORODOS:

Oficialus festivalio tinklalapis: www.oxymora.lt
Festivalio Facebook puslapis: https://www.facebook.com/tavomamora

Festivalio Facebook renginys: https://fb.me/e/1nnTOop7Q

Instagram: https://www.instagram.com/oxymora.festival/