Marilia Destot paroda „Kelionė“ Emanuelio Levino centre Kaune

Liepos 14 d. 18 val. LSMU Emanuelio Levino centre (Putvinskio g. 14), Kaune, bus atidaryta Marilia Destot paroda „Kelionė“ (liet. The Journey). Parodos atidarymo proga menininkė praves turą po parodą. Renginys vyks anglų, prancūzų ir lietuvių kalbomis.

Parodoje „Kelionė“ (angl. The Journey) prancūzų menininkė Marilia Destot pasakoja apie atmintį ir poetišką jos prigimtį bei trapumą. Parodoje pristatomi įvairia technika atlikti meniniai pastarųjų metų projektai, kuriuose menininkė tyrinėja savo šeimos istorines šaknis Lietuvoje ir atkuria vaizduotės aktyvuojamą atmintį.

Lietuviškomis savo šaknimis ir žydišku paveldu Marilia Destot pradėjo domėtis 2001 m., kada pirmą kartą atvyko į Lietuvą. Nuo 2019 m. menininkė plėtoja Kauno fotografijos galerijoje pradėta projektą „Kelionė“, kuriame apjungdama archyvinę medžiaga ir savo šeimos narių prisiminimus bei pasakojimus, kuria savita, atmintimi grįstą, istorinę kelių skirtingų kartų biografiją.

Marilia Destot (1977) – prancūzų fotografė gyvenanti ir dirbanti Niujorke, JAV. Savo portretų, šokio ir kraštovaizdžio fotografijos serijose tiria laiko cikliškumą, jo tėkmę ir mūsų paliekamus pėdsakus.

Menininkės darbai ne kartą apdovanoti ir eksponuojami daugybėje institucijų ir festivalių Europoje ir JAV, tarp kurių – Recontres de la Photographie Arlyje, Bourse du Talent/BNF Paryžiuje, French Institute Niujorke ir kt.

Paroda veiks iki rugpjūčio 25 d.

Paroda atvira: trečiadieniais, ketvirtadieniais, 11 val. – 17 val.

Dėl parodos lankymo kitu laiku susisiekite: info@kaunasgallery.lt

Parodos lankymas nemokamas

Parodą organizuoja Kauno fotografijos galerija.

Paroda yra „Kaunas 2022“ programos dalis.

Parodą remia „Kaunas 2022“, Lietuvos kultūros taryba, Prancūzų institutas Lietuvoje, LSMU Emanuelio Levino centras.