Psichodelinio metalo šamanai Oranssi Pazuzu sugrįžta į Lietuvą

Didžiausiuose pasaulio sunkiosios muzikos renginiuose koncertuojantys psichodelinio juodojo metalo šamanai „Oranssi Pazuzu“ sugrįžta į Lietuvą ir rugsėjo 10 dieną pasirodys menų komplekso SODAS 2123 erdvėje, Vilniuje.

Per penkiolika metų trunkančią karjerą „Oranssi Pazuzu“ įsirašė tarp ryškiausių Skandinavijos metalo muzikos vardų, o gerbėjams pristatė net 5 muzikinių variacijų pilnus albumus. Savo kūryboje grupė nevengia eksperimentuoti ir vis labiau plečia juodojo metalo ribas, į savo kūrinius įtraukdami krautrock, acid house, psichodelikos ar net džiazo elementų.

2020 metų balandį pasirodęs naujausias grupės albumas „Mestarin Kynsi“ iškart įšoko į geriausių tų metų albumų topus ir pasižymi sunkiais šamaniškais skambesiais. Patys „Oranssi Pazuzu“ nariai norėjo, kad jog dainos skambėtų lyg burtažodžiai ar prakeiksmai ir hipnotizuotų klausytoją.

 

„Mes niekada nesistengėme galvoti, kokiems žmonėms yra skirta mūsų kuriama muzika. Grupės pagrindinis tikslas visada buvo tyrinėti, kokias ribas muzikaliai mes galime pasiekti, klausytojui palikdami pačiam atrasti, ką jam ši muzika reiškia“, – portalui „Louder sound“ sakė „Oranssi Pazuzu“ įkūrėjas ir vokalistas Juho Vanhanen.

Neįprastas ir įtraukiantis grupės skambesys prikaustė ne tik klausytojų, bet ir didžiausių metalo festivalių dėmesį. Grupė jau keletą kartų pasirodė „Roadburn“, „Hellfest“ ir „Brutal Assault“ festivaliuose, o naujausias muzikantų albumas išleistas po visame pasaulyje garsios įrašų kompanijos „Nuclear Blast“ vėliava.

Psichodelinio juodojo metalo šamanus iš Suomijos apšildys vietinei metalo muzikos bendruomenei puikiai pažįstami lietuviai „Aortes“, – drąsiai eksperimentuojantys ir varijuojantys tarp post-rock ir post-metal muzikos žanrų.

 

Išankstiniai bilietai iki pat koncerto dienos – Payseroje.