2022 August

Monkey Tank švenčia 10-ies metų sukaktį ir pristato albumą „Field Notes”

Garsus, griežtas, sintetika praturtintas skambesys, sujungiantis tai, kas sena ir tai kas nauja, dar negirdėta – visa tai apibūdina „Monkey Tank“ grupės naujausią albumą „Field Notes”. Po intensyvaus kūrybinio darbo studijoje ir ilgų kūrybinių ieškojimų – grupės nariai kviečia kartu su jais švęsti jų dešimties metų gimtadienį ir išgirsti naujausią jų kūrinį.

Pirmą kartą Vilniuje tamsios elektroninės muzikos legendos Psyche

Paskutinį vasaros penktadienį, rugpjūčio 26 d., klube „nArauti“ Vilniuje pasirodys garsiausia Kanados tamsaus synthpop grupė „Psyche“. 11 albumų išleidę vieni žanro pionierių jau tris dešimtmečius kuria savo dramatiškai lyriškus garsovaizdžius, apgaubtus gotikine atmosfera ir šokti kviečiančiais ritmais. Kanadiečius apšildys lietuviškais „depešais“ tituluojami „Cultor“, neseniai išleidę puikiai įvertintą vinilinę plokštelę „Kibirkštis“.

Skelbiama antrojo audiofestivalio „Banguoja“ programa

Audiofestivalis „Banguoja“ antrus metus iš eilės kviečia įtempti ausis ir pasinerti į intymius, jautrius, drąsius, asmeniškus ir aktualius audio pasakojimus. Rugpjūčio 16-28 d. „Nepatogaus kino“ organizuojamo festivalio ašyje net keliolika kruopščiai atrinktų tarptautinių ir vietos menininkų audio kūrinių. Hibridinio formato renginyje – gyvos kūrinių perklausos, diskusijos, virtuali konferencija skirta audio turinio profesionalams ir norinčiais jais tapti, bei mentorystės programa subursianti pirmuosius žingsnius audio formate žengiančius kūrėjus.

Liūdnas SadSvit “suaugusiųjų” pasaulis

Vasaros pabaigoje Solo Ansamblis atveria buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ vartus Vilniuje. 1947-aisiais pastatytame industriniame komplekse liūdnojo šokio riteriai aus vaizdo-garso-meno audinį “Pagaugai” kartu su kitais atlikėjais. Tarp jų – ir Ukrainos indie-pop bei post-punk atlikėjas, kompozitorius ir dainų autorius Bohdanas Rozvadovskis muzikos pasaulyje geriau žinomas kaip SadSvit.

Vilniaus rotušės fasade eksponuojamas naujas šiuolaikinio meno kūrinys

Nuo liepos šeši profesionalūs Lietuvos menininkai kas mėnesį Vilniaus rotušės fasade pristato po vieną skirtingomis skulptūros ir instaliacijos meno technikomis atliktą kūrinį. Tai yra bendras galerijos (AV17) ir Vilniaus miesto rotušės projektas, kurio tikslas yra tiek aktualizuoti šiuolaikinį meną viešojoje erdvėje, tiek ir pačią istorinę senamiesčio aplinką, kurioje jis vyksta. Šiai parodai specifiškai atrinkti gerai žinomi viduriniosios kartos menininkai, kurių darbai jau yra eksponuoti viešosiose erdvėse Lietuvoje bei užsienyje.