Kultiniai metalistai Belphegor Europos ture pavasarį koncertuos Vilniuje

Muzikos gerbėjams žinomi kaip nepailstamai gastroliuojantys ir ilgai gyvuojantys ekstremalaus death metalo titanai iš Austrijos „Belphegor“ paskelbė savo koncertinį turą „The Devils European Aufmarsch 2023“. Jis vyks kartu su trimis kitomis ekstremalaus metalo grupėmis: „Kampfar“ (Norvegija), „Hideous Divinity“ (Italija) ir „Leach“ (Švedija), o Lietuvoje lankysis 2023 m. kovo 22 d. Vilniaus klube „Vakaris“.

Koncerte skambėsianti muzika tikrai nėra silpnų nervų klausytojams. O kai pagrindinė susibūrimo žvaigždė yra kultinė šėtoniškojo death metalo grupė „Belphegor“ – abejonių nekyla: vakarėlis bus išties karštas! Viena ekstremaliausių ir garsiausių šio žanro grupių įsikūrė 1993 m. ir nuo tada garsėja ne tik savo profesionalumu ir kūrybiškumu, iškeliančiu juos aukščiau daugelio tokios muzikos pasekėjų. Negailestinga gitaros rifų jėga, sunkiai suvokiama garsų sprogimų visuma jų atliekamos muzikos aplinkoje nepalieka abejingų. Tai patvirtins ir festivalio “Velniava’2021” lankytojai, kurie buvo “Belphegor” vizito Lietuvoje liudininkais.

Šis grupės Europos turas skirtas kolektyvo naujausio, stipriausio ir sėkmingiausiai topus šturmuojančio studijinio darbo „The Devils“ pristatymui. Albumas sukurtas garsiojoje įrašų Mekoje „Fascination Studios“ kartu su Jensu Bogrenu, skamba absoliučiai triuškinančiai ir dinamiškai, albumo kūrinių įvairovę iškeldamas į naujas aukštumas. Stebėti, kaip grupė atlieka šį albumą gyvai, tiesiog būtina, jei tu esi sunkiosios muzikos fanas.

Skandinavai „Kampfar“ jau seniai žinomi kaip vienas įspūdingiausių koncertinių ekstremalios muzikos kolektyvų, jų studijiniai albumai dominavo ir prisidėjo formuojant šiuolaikinę ne tik gimtosios Norvegijos black metalo sceną. Šiame ture jie prisijungia prie „Belphegor“ karavano ir pristatys savo naujausią įrašą „Til Klovers Takt“ – albumą, kuriame „Kampfar“ semiasi įkvėpimo tiek iš savo pirmosios dainos, parašytos prieš bene 30 metų, tiek iš bet kurio kito įrašo gausioje grupės diskografijoje.

Italijos techniškojo death metalo atstovai „Hideous Divinity“ turbūt yra ir gero kino gerbėjai, nes koncerte pristatys stulbinančiai konceptualų naują mini-albumą „LV-426 EP“, kurio pagrindiniai siužeto akcentai yra Jameso Camerono filmo „Svetimas“ antroji dalis. Žvelgiant į grupės vaizdo klipus net nekyla abejonių, kur jie semiasi idėjų: geriausių siaubo filmų klasikos įtaka kaip ant delno.

Kad renginys nuo pirmų akordų būtų tikra šventė, pasirūpins sparčiai populiarėjantys švedų thrash’n’roll‘eriai „Leach“ – vakarėlis bus ne vaikiškai linksmas ir karštas, garantuojam!

Renginys: www.facebook.com/events/1363346174416184/

DIE HARD agency

www.facebook.com/diehardagency