AKLI – pirmieji sugroję rekonstruotame S. Dariaus ir S. Girėno stadione

Industrinio roko ir post punk žanrų atstovai „Akli“ pristato pasirodymą, nufilmuotą S. Dariaus ir S. Girėno stadione Kaune. Tai pirmas kartas, kai rekonstruotame stadione gyvai suskambėjo gyva muzika.

Pusvalandžio trukmės sesija nufilmuota 2022 m. rudenį, prieš pat oficialų stadiono atidarymą, ir susideda iš jau gerai žinomų bei naujų dainų, kurias bus galima išgirsti trečiajame grupės albume.

„Norėjome, kad „live session“ nuskambėtų ir mūsų naujos, dar kūrybos procese esančios, dainos, kurias planavome užbaigti ir išleisti kartu su trečiuoju albumu. Siekėme perteikti gyvo koncerto nuotaiką, tad įraše galima išgirsti nemažai improvizacijų, nenuglūdinto skambesio“, – dainų pasirinkimą komentuoja grupės vokalistas ir dainų autorius Kristijonas Valančius.

Išskirtinė ir dar neišmėginta erdvė muzikinei sesijai pasirinkta neatsitiktinai. „Mintis nufilmuoti gyvą sesiją kilo praėjusių metų vasarą, kol stadionas dar nebuvo oficialiai atidarytas. Norėjome išnaudoti šią industrinę erdvę kiek kitokiam išstojimui, o ir Kaunas pasirinktas neatsitiktinai – tai mūsų namų miestas, – pasirinkimą detalizuoja „Akli“ bosistas Benas Kalinauskas.

Pirmieji S. Dariaus ir S. Girėno stadione pasirodžiusi kauniečių trijulė „Akli“ sėkmingai koncertuoja jau trejus metus ir yra išleidę du albumus „Taika“ bei „Refleksija“. Naujausią kūrybą „Akli“ pristatys dar šią vasarą pagrindiniuose Lietuvos miestuose.

Sesija nufilmuota bendradarbiaujant su rekonstrukciją vykdžiusia Kauno architektų studija „Archas“, filmavimą prodiusavo Sebastijonas Petkus, o įgyvendino „Baltas MEDIA“.