Dokumentinio spektaklio pagal Monikos Baranauskaitės pjesę „Antraplaniai“ premjera

Gruodžio 9 dieną 19.00 val. Lietuvos teatro sąjungos salėje (Teatro g. 8) „Loretos Vaskovos teatras“ pristato dokumentinio spektaklio premjerą. Spektaklio pavadinimas “Antraplaniai” yra žodis, kuris anglų kalboje verčiamas į „supporting role”, o tai reiškia, jog aktorius antrame plane – palaikantis ir jo funkcija yra padėti atsiskleisti pirmame plane esančiam aktoriui. Taigi, kaip teigia dramaturgė M. Baranauskaitė pasirinkusi šį pavadinimą, aktoriai yra kaip ir lietuviai, kurie padeda pagrindiniams aktoriams, tai yra ukrainiečiams.

Spektaklyje karą norima parodyti iš kelių perspektyvų, o tai – lietuvių susidūrimas su karu ir jo poveikis (ekonominis, socialinis, psichologinis ir t.t.). Proceso metu M. Baranauskaitė ir režisierė Loreta Vaskova apklausė dvidešimt žmonių: savanorių, psichologų, karo medikų, vairuotojų, muzikantų ir kt. Tokia spektaklio tema kviečia žiūrovą pažvelgti kitu žvilgsniu ir kelti klausimą kaip karas veikia antrame plane likusius ir tiesiogiai nedalyvaujančius žmones? Dokumentinis spektaklis „Antraplaniai” reflektuos karo Ukrainoje temą ir narplios pagalbos ir įsitraukimo temas. Kokia ta mūsų pagalba?Kur yra pagalbos ribos? Kaip karas veikia kaimynus?

Kūrybinė komanda:

Režisierė: Loreta Vaskova

Dramaturgė: Monika Baranauskaitė

Aktoriai: Taura Kvietinskaitė ir Šarūnas Januškevičius

Scenografė: Viktorija Venckutė

Garsas: Laurynas Kamarauskas

VIETA: Lietuvos teatro sąjungos salė (Teatro g. 8, Vilnius).

Trukmė 1 val. 20min.

Bilietus galima įsigyti:

https://tickets.paysera.com/lt/event/dokumentinis-spektaklis-antraplaniai-1687?eventToken=dokumentinis-spektaklis-antraplaniai-1687P

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba