Į Lietuvą atvyksta garsus amerikiečių muzikantas Devendra Banhart

Muzikos agentūros „8 Days A Week“ vasaros kalendoriuje – dar viena maloni koncerto žinia. Rugpjūčio 1 d. sostinėje sustos garsaus amerikiečių muzikanto ir spalvingo menininko Devendros Banharto turo autobusas. Lietuvos dar nė karto neaplankęs leidyklos „Mexican Summer‘ artistas Vilniuje pristatys naują albumą „Flying Wig“.

Dar vienas agentūros „8 Days A Week” vasaros koncertas Lukiškių kalėjimo didžiajame kieme, kurio nevalia praleisti. Labai rekomenduojama paskirti jam pasimatymą gyvai. Anksčiau paskelbti Helado Negro, „La Famme“, „Jungle“, „Sleaford Mods“ ir Asafas Avidano koncertai taip pat daug žada.

Devendra Banhartas yra vienas įdomiausių vardų savo žanre, turi daug talentų, yra labai hip ir įvairiapusis. Tikėtina, kad visi norintys pamatyti Devendros pasirodymą Lukiškių kalėjimo kieme gali ir nesutilpti. Planuojama, kad į jį atvyks ir melomanai iš kitų šalių.

Apie Devendrą Banhartą

Devendra Banhartas turi viską, kad pasaulio muzikos kritikai nulenktų prieš jį galvas: puikų balsą, mados ikonos statuso vertą išvaizdą, margą biografiją, pagal kurią jau dabar galima rašyti knygą, nuostabų muzikos katalogą, puikią charizmą, gerą humoro jausmą, daug pažinčių ir, žinoma, savitą pasaulėžiūrą ir skambesį. Išskirtinės išvaizdos ir gabumų Devendra Banhartas yra vienas ryškiausių vardų savo žanre dabartinėje muzikos industrijoje.

Kadaise su garsia Holivudo aktore Natalie Portman romaną turėjęs Devendra turi savų kozirių — puikus balsas, catchy melodijos, nokautuojantis nuoširdumas, tikrumas, estetika ir kitos gero atlikėjo savybes. Jo gerbėjai, išsibarstę gimtojoje Amerikoje, Londone ar Sidnėjuje, patvirtintų, kad jam nieko daugiau ir nereikia. Šis koncertų turas yra graži viso jo kūrybinio kelio retrospektyva. Jis mėgaujasi savo paties muzika, mėgaujasi ta muzika besimėgaujančia publika.

Dailę studijavęs ir dėl muzikos mokslus metęs Devendra Banhartas šiandien žinomas dėl daug priežasčių ir produkcijos – ir geriausiai pažįstamas jis psichodelinio folko, „freak folk“ ir „New Weird America“ pasaulyje. Jis neatsispyrė neįprastos, jausmingos eksperimentinės Amerikos muzikos bangai ir netgi buvo „freak folk“ scenos vedlys. Tiesa, Banhartas nuo ano etapo jau nukeliavo labai toli ir prisipažino, kad neseniai sudegino visus senus savo užrašus. Jo sąskaitoje – ir daug leidinių, ir kolaboracijų su kitais muzikos kūrėjais, ir remiksų, ir garso takelių kino filmams, ir daug kitų svarbių meno įvykių ar karjeros pasirinkimų.

Naujausias Devendros albumas – neabejotinas šių metų nominantas geriausių metų albumų rinkimuose. Šis dešimties kūrinių leidinys yra įkvėptas „Grateful Dead“ ir Kobayashi Issa haiku, buvo įrašytas Topangos kanjone esančioje studijoje, kuri kadaise priklausė pačiam Neilui Youngui. Dozuoti mėgavimąsi Devendros kūryba yra iššūkis – dar rugsėjį pasirodęs jo darbas „Flying Wig“ pernelyg geras, kad kartą išgirstas nebūtų dar ir dar kartą sukamas grotuvuose. Terapija, netelpanti į jokius tradicinės muzikos kanonus. Yra tas albumas, prie kurio norisi grįžti ir grįžti, lyg būtų įsigytas aną savaitę. Devendra vėl savaip žavus, toks, kokį jį pasaulis pažino ir pamilo.

Teksase gimęs ir Venesueloje užaugęs, Devendra Banhartas prisijaukino Kaliforniją ir šiuo metu savo dienas leidžia Los Andžele. Jau 20+ metų Devendra Banhartas nesėdi vietoje ir, atsispyręs nuo alternatyvos ir folko bei vis prie jų grįždamas, nuolat bando naujas platformas savo mintims. Užuot aklai kopijavęs kitus, jis įnešė labai svarų indėlį į pasirinktą muzikos kryptį. Devendra Banhartas turi tą alternatyvaus muzikos kūrėjo aurą, kuri traukia jo klausyti.

Devendros Banharto albumas dar niekada neskambėjo taip, bet greta jo balso, tekstų ir melancholijos tokie eksperimentai tik į naudą. Už tai jis turėtų padėkoti albumo prodiuserei ir alternatyvaus pop žvaigždei Cate Le Bon, kuri ir padėjo sukurti tokį skambesį. Graži dviejų muzikos kūrėjų draugystė virto nuostabiu garso takeliu. Jis visas yra vertas laiko, tačiau ragauti dainas po vieną irgi skanu.

Išvaizdos ir įvaizdžio įtaka taip pat akivaizdi. Devendra Banhartas turi daug charizmos ir savitą įvaizdį dėl kurio jį mėgsta žiniasklaida ir netgi mados pasaulis. Cate Le Bon jam padovanojo garsaus japonų mados dizainerio Issey Miyake‘io šviesiai mėlyną suknelę. Su ja Banhartas nusifotografavo albumo viršeliui, ne kartą žengė į sceną ir filmavosi vaizdo klipuose. Sako, kad jo rašymas ir dainavimas dėvint sukneles, perukus ir močiutės perlus, sutampa su išgyvenimais iš vaikystės, kada jis vilkėjo mamos drabužius.

Devendros Banharto muzika skirta žmonėms, norintiems atitrūkti nuo buities ir ieškoti magijos paprastuose dalykuose. Jis vertas pažinties ir tokio didelio koncerto atviram ore. Neapleidžia jausmas, kad tai bus vienas gražiausių vasaros sezono koncertų Lietuvoje. Devendra Banhartas ir jam talkinantys muzikantai scenoje privers suklusti, įtrauks ir suteiks estetinį muzikos malonumą.

Už savo sėkmę muzikantas taip pat turėtų dėkoti grupės „Swans“ lyderiui Michaelui Girai – būtent jis kadaise buvo vienas pirmųjų, kuris patikėjo Devendros Banhart kūryba ir talentais. Dar viena įdomi detalė – pirmasis viešas Devendros pasirodymas įvyko gėjų vestuvėse vienoje San Fransisko bažnyčioje.

Devendra Banhartas vasarą pirmą kartą aplankys Lietuvą ir padovanos dar vieną gryną ir tikrą koncertą. Pasaulis jau senokai atrado Devendrą, dabar idealus laikas tai padaryti ir Lietuvos publikai. Devendra savo ruožtu mėgaujasi nauju karjeros etapu, gerais albumo „Flying Wig“ rezultatais ir tiesiog gyvenimu. Bus labai įdomu išgirsti jo istorijas ir kūrybą gyvai unikaliame paveldo objekte sostinėje.

Nuorodos

www.devendrabanhart.com

www.instagram.com/devendrabanhart

www.facebook.com/DevendraBanhart

www.youtube.com/@devendrabanhart

https://twitter.com/DevendraBanhart