Į Lietuvą grįžta britų darbo klasės balsas Sleaford Mods

Į Lietuvą grįžta pirmojo „8 Festival“ herojai ir vieno geriausių metų albumo „UK Grim“ autoriai „Sleaford Mods“. Birželio 26 d. „Sleaford Mods“ atklys iki Vilniaus. Dar vienas „8 Days A Week” vasaros koncertas Lukiškių kalėjimo didžiajame kieme, kurio nevalia praleisti. Tikrai nėra „Sleaford Mods“ koncertui tinkamesnės vietos Vilniaus mieste, nei Lukiškių kalėjimo scena vasarą. Negalėjimo nieko atrasti laikais „Sleaford Mods“ pasirodymą rekomenduojama pamatyti gyvai.

Juos garbina gyva legenda Iggy Popas, kuris visai neseniai naujausią „Sleaford Mods“ darbą „BBC Radio 6” eteryje įvardino geriausiu metų albumu. O jis tikrai žino, kas yra gerai ir kokios muzikos turėtume klausytis. „Sleaford Mods“ padarys viską, kad birželio 26 d. pabėgusieji į Lukiškių kalėjimą nenusiviltų, patirtų katarsį ir norėtų dar.

Ką gi tokio savyje slepia „Sleaford Mods“?

„Anglijoje niekas negali girdėti tavo šauksmo“ – sako „Sleaford Mods“ ir yra teisūs. Jie šį tą žino apie gyvenimą. Tai „Sleaford Mods“ pozicija, pagrindinė naujo albumo žinutė ir gal net pačios grupės kūrybos esmė. Tai muzika, 2007-ųjų pradžioje gimusi Notingemo pogrindžio scenoje ir matomumą gavusi „BBC“, jau minėto Iggy Popo ir leidybinės kompanijos „Roughtrade“ dėka. Suvokiant kontekstą, faktas, kad „Sleaford Mods“ atvažiuoja į Lietuvą jau antrą kartą, atrodo dar įspūdingesnis.

Apie „Sleaford Mods“

„Sleaford Mods“ yra dviejų žmonių grupė ir reiškinys, nors už jų nugarų stovi nematoma Jungtinė Karalystė. Jie nebijo nieko, laužo klišes ir kalba tiesą su pabraukimu: „Sleaford Mods“ ne iš Londono ar Niujorko, bet iš Notingemo, jų narių – 2, ne 4, kurių vienas scenoje faktiškai nieko nedaro. Užuot groję gitaromis ir būgnais, jie apsiginklavę vienu mikrofonu ir vienu kompiuteriu.
„Sleaford Mods“ lyderis Jasonas Williamsonas – tikras pankas, kurio tikrai nenorėtumėte sutikti neapšviestoje gatvėje naktį. Jis atsakingas už „Sleaford Mods“ tekstus, instagramo perlus ir nevalingus judesius scenoje. Antroji dueto pusė Andrew Fearnas rūpinasi skambesiu, prodiusuoja ir turi gan komišką vaidmenį scenoje. Sunku netgi tai paaiškinti – Andrew gyvuose „Sleaford Mods“ pasirodymuose rūpinasi gera atmosfera ir kompiuterio pagalba tekeičia garso takelius. Taip, jų koncertuose nėra nė vieno gyvo instrumento, nėra ir kitų muzikantų, tik lyg piktas šuo lojantis Jasonas. Bet jie geba parklupdyti tūkstančius ir šokdinti didžiuosius festivalius.

Viena aišku – šiandien jie jau yra kultiniai ir viena įdomiausių „post visko“ grupių Jungtinėje Karalystėje. Aktualūs ir tikri. Kalbama, kad „Sleaford Mods“ turi visus šansus ateityje tapti pagrindine legendinio „Glastonbury“ festivalio grupe. Jie originalūs ir po visko, ką yra sukūrę iki šiandien, jais norisi tikėti. Juolab kad ir pirmas „Sleaford Mods“ pasirodymas festivalyje Vilniuje net labai pavyko. Pažinties su „Sleaford Mods“ festivalyje „8 Festival” 2022 vasarą dauguma festivalio lankytojų ir Lukiškių kalėjimo rezidentai nepamirš visą gyvenimą. Oi buvo gerai.

„Sleaford Mods“ yra įvykis šiandienos muzikos pasaulyje, kuriame visko tiek daug ir viskas taip. Neabejotina, kad tokį ažiotažą „Sleaford Mods“ užsitarnavo visų pirma dėl savo muzikinių gabumų sujungti energiją, pyktį, grubumą ir greitakalbę apie gyvenimo neteisybes. Tai šiandien priklauso jiems ir niekam kitam. Jei jų produktyvumo tempai nesulėtės, o kūrybiškumas neišsisems, greitu laiku jie taps didžiausių festivalių favoritais.

„Sleaford Mods“ įtakos visai britų muzikos scenai sunku nepastebėti. Jie neliečiami, visų garbinami ir labai produktyvūs. Patys jie didžiuojasi, kad yra britai. Vien jų muzikos katalogą šiandien sudaro net 12 albumų, galybė singlų, vaizdo klipų, kompiliacijos, filmai, koncertų įrašai ir dar daug visko. Savotiškos išskyros gerąja prasme.

„Sleaford Mods“ groja tikrai ne dėl pinigų, o dalį uždarbio nuolat aukoja labdaros organizacijoms ir tiems, kam tos pagalbos labiausiai reikia. Kadaise pats Jasonas negalėjo sau leisti nusipirkti šokolado batonėlio ar skardinės alaus. Apie tai jie nesigėdija priminti, garsiai apie tai kalba ir ragina kitus prisidėti. Tai verta didelės pagarbos.

Net dvyliktasis albumas „UK Grim“ yra geriausia, ką lig šiol yra sukūrę „Sleaford Mods“. Tai taip pat jau ketvirtasis dueto albumas, patekęs į UK Top 10 sąrašus, kas yra labai didelis pasiekimas britų salose. Įdomi detalė – paties Jasono žmona teigia, kad šis leidinys tikrai labai agresyvus ir piktas.

„Sleaford Mods“ fanai visai neseniai sulaukė siurprizo. Kas galėjo pagalvoti, kad jie meistriškai ir tik jiems būdingu stiliumi perdainuos visišką „Pet Shop Boys“ klasiką „West End Girls“ ir išleis ikoninį vaizdo klipą. Dar įdomiau, kad patys „Pet Shop Boys“ remiksavo „Sleaford Mods“ versiją, o visa tai virto solidžiu leidiniu su „Roughtrade“ kokybės ženklu.

Gruodžio pradžioje „Sleaford Mods“ laukia dar vienas didelis egzaminas ir kol kas didžiausias karjeros koncertas Londone – istorinėje „Alexandra Palace“ koncertų salėje.

Nuorodos

www.sleafordmods.com
https://www.facebook.com/SleafordModsOfficial
https://www.instagram.com/sleaford_mods/
https://twitter.com/sleafordmods
https://www.youtube.com/@SleafordModsOfficial