Sostinės bibliotekoje – australės dainų kūrėjos Skye Magnus koncertas

Vasario 8-osios vakare Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje vyks šiuo metu Lietuvoje reziduojančios australės dainų kūrėjos ir atlikėjos Skye Magnus koncertas.

Skye Magnus yra jauna dainininkė / dainų autorė iš Australijos, šiuo metu mūsų šalyje įrašinėjanti savo debiutinį albumą. Skye dainuoja nuo mažų dienų, o dainas kurti pradėjo prieš ketverius metus. Savo pirmąjį įrašą Skye Magnus išleido lygiai prieš metus – dainoje „Human“ (angl. žmogus), kaip teigia pati, ji primena apie visus žmones jungiančią giją ir linki vėl ją suradus įžiebti tikresnį ryšį vieniems su kitais, bei turint omenyje žmogaus didingumą, atvira širdimi priimti tiek savo, tiek ir kitų netobulumus. Skye praeitą mėnesį jau grojo savo pirmąjį koncertą Vilniuje, po kurio labai džiaugėsi scenos įspūdžiais, buvo dėkinga už naują patirtį ir publikos palaikymą. Iki šiol ji buvo koncertavusi tik savo gimtojoje Australijoje.

Įprastai klubinius vakarėlius įvairiuose Europos miestuose rengiančios agentūros PA ! SA ! KA ! atstovės Katya Kóv teigimu, šįsyk jie organizuoja akustinį koncertą, nes atkreipė dėmesį, kad nemažai populiarių šiuolaikinių muzikos kūrinių nebeakcentuoja dainų tekstų, tad su savo komanda nori sukurti „Dainų klubą“ – renginių seriją, kurioje dainų žodžiai svarbūs. „Biblioteka pasirodė labai tinkama erdvė pirmajam tokio tipo renginiui. Klausytojams norime parodyti, kad už kiekvienos dainos slypi po istoriją – tuo tikslu planuojame ekrane rodyti vizualizacijas su pirminiais dainų tekstų rankraščiais, o atlikėja žada papasakoti kaip gimė jos dainos“ – renginio idėją pristato Katya.

Koncerto metu girdėsime Skye dainas jai grojant gitara, o bosine gitara ir klavišiniais pritars Boris Kulenovic – šiuo metu Vilniuje gyvenantis prancūzas muzikantas, kompozitorius bei prodiuseris kuriantis elektroninę muziką po „The Mirror“ pseudonimu, taip pat grojantis su Viktoro Diawaros muzikiniais projektais „Afrodelic“ bei „Elektronines Sutartinės“.

Abu koncerte pasirodysiantys muzikantai teigia, kad muzika jiems yra priemonė išreikšti tai, ko negalima perteikti vien žodžiais. Skye savo dainose liečia Dievo, gijimo, sielos, įvairių traumų ir meilės temas bei žada, kad iš jos koncerto klausytojai išeis jausdami daugiau tikrumo, švelnumo bei pasiruošę net ir tamsesnes akimirkas sutikti su meile.

Nuo kovo iki birželio mėnesio bus tęsiamas ir pernai nemažai lankytojų dėmesio susilaukęs projektas „Koncertai Adomo Mickevičiaus bibliotekoje“ pristatantis originalią alternatyviąją muziką kuriančius lietuvių muzikantus.

Įėjimas į šį, vasario 8 dieną vyksiantį Skye Magnus koncertą, kaip ir į daugumą kitų Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vykstančių renginių – nemokamas. Į salę lankytojai bus įleidžiami nuo 17:30, koncerto pradžia 18:00.

Nuorodos:
https://www.facebook.com/events/352006177617032
https://www.instagram.com/skye.magnus/
https://www.facebook.com/skyemagnusmsuic
https://www.youtube.com/@skyemagnus2207
https://www.facebook.com/themirrorproj
https://www.instagram.com/the_mirror_projekt
https://www.instagram.com/pa_sa_ka