Ambulance on Fire pristato naują kūrinį apie vidinį balansą, aktualų kiekvienam šiuolaikiniam žmogui

Alternatyvios muzikos duetas „Ambulance on Fire“ pristato naują kūrinį „What 2 Do“, kuris yra ir pirmasis singlas iš balandžio 24 dieną pasirodysiančio antrojo grupės albumo „TOTEM“.

„Tai kūrinys, ženklinantis mūsų muzikos stilistinį lūžį: house muzikos elementai sukuria terpę improvizacijai fleita ir balsu ir spontaniškumui, kuris atneša šypseną ir judesį kūne“, – kūrinį pristato „Ambulance on Fire“.

Anot dueto, „What 2 Do“ yra apie vidinį balansą tarp kontrolės ir atsipalaidavimo: siekiant tikslų ir gyvenant apsuptiems informacijos, kartais perlenkiame lazdą ir norime viską taip sukontroliuoti, kad nebelieka vietos spontaniškumui bei žaidimams.

„Įkrentame į rėmus ir jei kas nors vyksta ne pagal planą, pradedame jausti begalinę įtampą. Ir tada viskas lyg pradeda kristi iš rankų, rodos, kad nieko nebesupranti ir nebepasitiki net savo sprendimais. Kai taip nutinka, tenka sustoti, atsipalaiduoti“, – kalba duetas.

Šį kūrinį ištikimiausi klausytojai jau galėjo išgirsti praėjusį ketvirtadienį, bare „Draugų vardai“, kuriame muzikantės pristatė kino režisierės Severinos Vaičiūnaitės inicijuotą ir LRT studijoje nufilmuotą „What 2 Do“ kūrinio gyvą atlikimą.

„What 2 Do“ — pirmasis kūrinys iš balandžio 24 dieną išleidžiamo albumo, kuriame „Ambulance on Fire“ žengia į sau mažiau įprastus muzikinius vandenis: bus daugiau šokių muzikos elementų nei ankstesniuose leidiniuose, turtingesnis elektronikos bei akustinių instrumentų garsynas.

„Ambulance on Fire“ gimė iš dueto narių Jūros Elenos Šedytės ir Mėtos Gabrielės Pelegrimaitės draugystės bei joje atsiradusių bendrų muzikinių pomėgių ir emocinių patirčių.

Pasitelkdamos neįprastus skirtingų muzikos stilių derinius, improvizacijos ir kompozicijos žinias, atlikėjos kuria subtilią eklektiką, atskleidžiančią siekį pernelyg nekategorizuoti ir nežvelgti į muzikos stilius stereotipiškai.

Gyvų ir elektroninių instrumentų sintezėje persipina tekstūros, gimsta lyriškos ir retsykiais aštrios melodijos, išnyra lo-fi ir eksperimentinės muzikos motyvai, papildomi tamsiais šokių muzikos ritmais. Taupūs dainų tekstai švelniai žadina empatijos jausmą, atkreipia dėmesį į tokias žmogaus būsenas kaip nerimas, pyktis ar baimė, dar stipriau išryškėjančias specifinėje muzikinėje atmosferoje.

Singlas Spotify platformoje: https://open.spotify.com/track/6FwjBg9zlVnAbRIHrastq2?si=cf7cfe054e4a49e9