2024 March

Romane „Žiema Sokče“ per žmones susiduria Pietų Korėjos ir Prancūzijos kultūros

Prancūzakalbėje šveicarų literatūroje rašytoja Elisa Shua Dusapin iškilo užbūrusi subtilia plunksna ir daugiakultūriška sąmone. Gimusi korėjietės motinos ir prancūzo tėvo šeimoje, rašytoja užaugo veikiama šių dviejų kultūrų. Tai atsispindi ir jos pirmajame romane „Žiema Sokče“, kurį šiemet išleido „Kitos knygos“ (vertė Valdas Stasiūnas).

Bartoš Eilakas pristato naują albumą: „jis gimė iš gilių asmeninių išgyvenimų“

Pasirodė jau trečiasis naujos kartos kompozitoriaus ir atlikėjo, multiinstrumentalisto Bartoš Eiliako albumas „What Else But Life”. Patirti jo kuriamą magišką muzikos pasaulį klausytojai kviečiami gyvai – Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje bei Kauno Kultūros Centre. „Visą šią muziką kūriau iš daugybės […]

„Minimal Mondays“: 20 metų muzikos ir kultūros formavimo

Šiemet Vokietijos UNESCO komisija įtraukė Berlyno techno sceną į nacionalinio nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Jei Lietuvos kultūros politika būtų bent kiek lankstesnė nei skudučiai, panašaus įvertinimo galėtų tikėtis ir „Minimal Mondays“. Ilgiausiai Lietuvoje, o gal net ir visame Baltijos regione, organizuojama renginių serija šiemet švenčia savo 20-metį. Žanrinius minimal techno rėmus jau seniai peržengęs reiškinys įvairiose Vilniaus vietose vyko beveik tūkstantį pirmadienių, o jo iniciatoriai ne tik surengė kelis šimtus radijo laidų, bet ir keliolika įsimintinų elektroninės muzikos festivalių „Sūpynės“ bei tūkstančius melomanų vienijančią „Minimal.lt“ bendruomenę.

Vilniuje vyks sintezatorių entuziastams skirtos kūrybinės dirbtuvės „Are you a synthesizer?“

Kirtimų kultūros centras organizuoja kūrybines sintezatorių dirbtuves ir kviečia susidomėjusius susipažinti su savadarbių sintezatorių kūrybos procesu bei jų panaudojimo galimybėmis kūrybinėje veikloje. Kartu su kūrėju ir elektronikos inžinieriumi Matu Jurginiu dirbtuvių dalyviai susirinks asmeninį garso sintezatorių, o su menininku Nathanaël Roman kurs eksperimentines partitūras ir atliks interpretacinius garso kūrinius.

Kauniečiai Mountainside naujuoju kūriniu užmina mįslę: Randomizuojantis Demonizatorius – kas tai?

Netikėtais kūrybiniais ėjimais intriguojantys kauniečiai „Mountainside“ lieka ištikimi sau ir naujame kūrinyje „Splash! The Randomizing Demonizer”. Klausytojus į magišką kelionę įtraukiantis pasakojimas užmina klausimą – kas yra tas Randomizuojantis Demonizatorius, tačiau ar pateikia ir atsakymą? Antrąjį „Mountainside“ būsimo albumo singlą […]