Hiphopo kultūros festivalis „Dinamitas“ skelbia pilną šių metų programą

Pernai su trenksmu grįžęs „Dinamitas“ paskutinį pavasario savaitgalį į Vilnių vėl kvies hiphopo kultūros entuziastus. Gegužės 24-25 dienomis Vilniaus menų fabrike „Loftas” bei buvusios gamyklos „Elfa“ teritorijoje – keturios scenos ir viskas, kas įdomiausia šių dienų hiphope. Šiandien organizatoriai skelbia ir festivalio dalyvius.

Dvi dienos, keturios scenos, kuriose pasirodys ir geriausi, ir naujai atrasti hiphopo muzikos vardai, tarptautinis gatvės šokių turnyras, beatbox bei DJ pasirodymai, ekstremalaus sporto mėgėjams įkurtos erdvės, LRT Opus inicijuotos diskusijos – gatvės kultūros entuziastų laukia įsimintina programa.

Pirma diena bus skirta hiphopo subžanrams: trepui bei eksperimentiniams, vieno žanro rėmuose netelpantiems stiliams. Į sceną žengs Proflame, Furytto, MIR, Atikin, Mamis x xguscia, Bienis, Kemdu, Morre, Yyori, Muile, Seneka, Vanilla x Paipce, Justicious.

„Koncertuojant man labiausiai tiesiog patinka vibracijos, energija, kuria apsikeičiam su publika, ką gauni, tą atgauni – visada koncertuojant smagu tikėtis bombos“, – nepamirštamą vakarą festivalyje žada Furytto arba Mantas Dapkevičius.

Antrąją festivalio dieną, šeštadienį, pasirodys gatvės kultūros gerbėjams puikiai pažįstamos grupės ir atlikėjai: Ade, Micro One, Freestarz, Pijus Opera, Karpiz, Banjooz, Domas, Kamuza, KRP, DJ Mamania, Vaiper Vitalijus.

„Tiek man, tiek mano ratui „Dinamito“ atgimimas buvo didelė šventė. O kad tradicija tęsiama kaip ir prieš dešimt metų, parodo, kad žmonėms hiphopo kultūra vis dar aktuali ir reikalinga. Kol tie žmonės čia, mes irgi niekur nedingsim“, – sako Rokas Taraškevičius, repo klausytojams žinomas kaip Micro One.

„Lofto“ viduje vėl įkurs LRT Opus pokalbių erdvė. Čia šeštadienį vyks diskusijos apie hiphopo DJ kultūrą Lietuvoje ir pasaulyje, svarstoma pinigus ir komercinę sėkmę hiphopo muzikoje, breiką kaip meną ir sportą, aptariamos ir kitos gatvės kultūrai aktualios temos. Visos diskusijos bus tiesiogiai transliuojamos LRT Opus platformoje.

Šeštadienį vyks kartu su „Kaunas City Poppers“ organizuojamas tarptautinis gatvės šokių turnyras „Flava Unleashed“. Turnyre pagal skirtingas amžiaus grupes išskirstytose rungtyse varžysis ir gatvės šokio mėgėjai, ir profesionalai.

Visą informaciją, festivalio „Dinamitas“ programą bei bilietus galima rasti renginio svetainėje.